Suzuki GSX-R1000 K5/K6-tråden

  • Thread starter Thread starter sandstream
  • Start date Start date
Det var inte så banbrytande nyheter som jag trodde först (skummade bara igenom tidningen i går). Har försökt scanna :argpådato men det blir för stort för att lägga upp här..och gör man skiten mindre så syns inte texten.
Nu slänger jag upp en variant här och om ni vill ha en bättre kopia (PMa mailaddress) eller om ni vill ha tidningen (för det är massa annat intressant i den också) så hojta för jag har två.

Sorry om det inte var så mycket som det verkade först.
 

Bifogat

  • Gixer.jpg
    Gixer.jpg
    88.6 KB · Visningar: 92
  • Frntpge.jpg
    Frntpge.jpg
    81.6 KB · Visningar: 77
Nursey skrev:
Sorry om det inte var så mycket som det verkade först.
Eftersom ingen info är officiell ännu kan man inte vänta sig så mycket.
Hur som helst var det kanon att du tog dig tid att scanna :tummenupp
 
och jag ska beställa en imorgon kl 10:00 för leverans på måndag :tuttar

Någon som vill köpa en Mille R ?
 
Göran skrev:
2207107 och jag ska beställa en imorgon kl 10:00 för leverans på måndag :tuttar

Någon som vill köpa en Mille R ?

Vafalls :mad: , ska du överge twinträsket hehe.

Aja grattis dårå, ingen dålig hoj du köpt dig :tummenupp
 
Inte för att vara neggo men när har MCN någonsin haft rätt i sina spekulationer ang kommande årsmodeller?
Även tyska Motorad är rätt duktiga på att publicera Photoshopade bilder som inte varit i närheten av verkligheten.
 
fogerty skrev:
2207422 Vafalls :mad: , ska du överge twinträsket hehe.

Aja grattis dårå, ingen dålig hoj du köpt dig :tummenupp

Millen är för hög för min tjej, så jag måste välja en hoj som hon når ner på och då tyckte jag denna borde duga...
 
Göran skrev:
2206226 Jag var oxå där igår, men tittade bara. F**n vad sugen man blev.

Nu är bara frågan:
132' på DinMC
126* på McPoolen
119* på Actionsports


Någon som har erfarenheter av ovanstående företag och kan hjälpa mig att motivera varför man ska betala mer än man behöver

Hej grabbar.

Jag var själv och hämtade ut en ny K6;a för 2 veckor sedan, grym skillnad, hade K4 innan.

jag funderade över, vem betalar fullpris typ 132' ? Pruta vet ja, finns ingen handlare som inte filar en del.

Pratade också med en "som vet" gällande nya K7. Enligt honom kommer det att vara dubbla korta pipor ála K6 750 på den. Kan kanske bli bra det också.

Hälsn
Lasse
 
Sant

Jag betalade inte direkt fullpris för min, trots att jag valde en auktoriserad firma.

Tack BikeCorner !
 
Aghili Racing skrev:
2215444 grattis tillbax ,semper vad köpte du för färg?? köpte du ngn slip on till oxå?

Jag köpte mig en Maroon/Black :P och lite puckar o glas osv, funderar på o köpa ett yoshi slipon när jag hämtar ut den.. dock va jag lite sugen på TRC versionen, men tror inte dom har den.. återstår att se hur jag gör :)
 
I torsdags hämtade jag ut min nya K5 1000.
80 mil redan, flera bandagar bokade. Det här blir en trevlig sommar :)
 
Finns en svart kvar...

Det finns en svart -06 kvar på Alviks Mc.Med Slipon på. Hörde att det var svårt att få tag på dom... Om nån liksom vill ha :tummenupp
 
:banana

titta va jag hitta på lunchen, piss telefonkamera men endå :P
 

Bifogat

  • Bild(7).jpg
    Bild(7).jpg
    121.8 KB · Visningar: 128
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top