Suzuki DRZ 400E,S,SM

Vilken Drz har du


  • Antal röstningar
    0
Jasså Johan, du har smygtrimmat aerodynamiken!:D
-Hur lyser det?
-Effekt?

De här lyset blev utsett till Off-Road Product of the Year. I
Dirt Rider Magazine 2008. Kolla på Trailtechs hemsida finns många varianter. Just den här va en Drz sm annpassad variant! legal och bara att plugga in. Amerikanarna har dock inge krav på parkerings lyse så det har jag fixat till själv. 2x35w halogen sitter det i.
 
De här lyset blev utsett till Off-Road Product of the Year. I
Dirt Rider Magazine 2008. Kolla på Trailtechs hemsida finns många varianter. Just den här va en Drz sm annpassad variant! legal och bara att plugga in. Amerikanarna har dock inge krav på parkerings lyse så det har jag fixat till själv. 2x35w halogen sitter det i.

Går hel & halv samtidigt?
70W borde väl kablarna klara isf.
Pris?
 
Julafton idag! fick öppna lite paket idag från UK o USA... Athena BB-kit o polisport handskydd//Jocke
 
Jag beställde från TT Oem shop. Gick på drygt en hundring med frakt. Jag prova utan men de sluta med att man fick tejpa över 3x3 hålet igen för annars gick den snålt.
 
Majic nu när du ändå är i förgasaren å rotar så ta bort trottelbegränsar solenoiden och plugga nippeln på locket uppe på förgasaren och plugga nippeln på gummibälgen mellan förgasaren och luftburken. P.A.I.R ventilen är bara att ta bort med och plugga hålet i toppen ovanför avgasröret. Orginal ljuddämparen är rena döden med, sitter katt i och kammare fram å tillbaka och åt alla jävla håll. Som sagt Jettkittet är uttestat på en Us-modell och dom har ej katt i ljuddämparen och så är den mindre restriktiv.
 
Last edited:
Majic nu när du ändå är i förgasaren å rotar så ta bort trottelbegränsar solenoiden och plugga nippeln på locket uppe på förgasaren och plugga nippeln på gummibälgen mellan förgasaren och luftburken. P.A.I.R ventilen är bara att ta bort med och plugga hålet i toppen ovanför avgasröret. Orginal ljuddämparen är rena döden med, sitter katt i och kammare fram å tillbaka och åt alla jävla håll.

Japp det är redan fixat, tack.
 
Undra varför Suzuki bara säljer sitt supermoto plastkitt i Usa endast? http://www.suzukicycles.com/Product...990A0-35001.aspx?Style=&CategoryId=2&Option=0 Yoshimura har annvänt sig av det kittet till sin senaste Drz skapelse. Jag skulle vilja lägga vantarna på en sån bakskärm med tillhörande sidokåpor. 750$ för hela kittet måste va i saftigaste laget! Går endast att köpa som ett helt kitt eller framskärm + lyset för 360$.
 

Bifogat

  • motostrano_2080_26727402.gif
    motostrano_2080_26727402.gif
    125.2 KB · Visningar: 533
*/ ?>
Nyheter
MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem

WP har länge varit synonymt...

Back
Top