Suzuki DRZ 400E,S,SM

Vilken Drz har du


  • Antal röstningar
    0
Jasså Johan, du har smygtrimmat aerodynamiken!:D
-Hur lyser det?
-Effekt?

De här lyset blev utsett till Off-Road Product of the Year. I
Dirt Rider Magazine 2008. Kolla på Trailtechs hemsida finns många varianter. Just den här va en Drz sm annpassad variant! legal och bara att plugga in. Amerikanarna har dock inge krav på parkerings lyse så det har jag fixat till själv. 2x35w halogen sitter det i.
 
De här lyset blev utsett till Off-Road Product of the Year. I
Dirt Rider Magazine 2008. Kolla på Trailtechs hemsida finns många varianter. Just den här va en Drz sm annpassad variant! legal och bara att plugga in. Amerikanarna har dock inge krav på parkerings lyse så det har jag fixat till själv. 2x35w halogen sitter det i.

Går hel & halv samtidigt?
70W borde väl kablarna klara isf.
Pris?
 
Julafton idag! fick öppna lite paket idag från UK o USA... Athena BB-kit o polisport handskydd//Jocke
 
Jag beställde från TT Oem shop. Gick på drygt en hundring med frakt. Jag prova utan men de sluta med att man fick tejpa över 3x3 hålet igen för annars gick den snålt.
 
Majic nu när du ändå är i förgasaren å rotar så ta bort trottelbegränsar solenoiden och plugga nippeln på locket uppe på förgasaren och plugga nippeln på gummibälgen mellan förgasaren och luftburken. P.A.I.R ventilen är bara att ta bort med och plugga hålet i toppen ovanför avgasröret. Orginal ljuddämparen är rena döden med, sitter katt i och kammare fram å tillbaka och åt alla jävla håll. Som sagt Jettkittet är uttestat på en Us-modell och dom har ej katt i ljuddämparen och så är den mindre restriktiv.
 
Last edited:
Majic nu när du ändå är i förgasaren å rotar så ta bort trottelbegränsar solenoiden och plugga nippeln på locket uppe på förgasaren och plugga nippeln på gummibälgen mellan förgasaren och luftburken. P.A.I.R ventilen är bara att ta bort med och plugga hålet i toppen ovanför avgasröret. Orginal ljuddämparen är rena döden med, sitter katt i och kammare fram å tillbaka och åt alla jävla håll.

Japp det är redan fixat, tack.
 
Undra varför Suzuki bara säljer sitt supermoto plastkitt i Usa endast? http://www.suzukicycles.com/Product...990A0-35001.aspx?Style=&CategoryId=2&Option=0 Yoshimura har annvänt sig av det kittet till sin senaste Drz skapelse. Jag skulle vilja lägga vantarna på en sån bakskärm med tillhörande sidokåpor. 750$ för hela kittet måste va i saftigaste laget! Går endast att köpa som ett helt kitt eller framskärm + lyset för 360$.
 

Bifogat

  • motostrano_2080_26727402.gif
    motostrano_2080_26727402.gif
    125.2 KB · Visningar: 533
Nyheter
Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Bike är på plats på sommarv...

Nortons comeback

Norton gör en triumferande ...

Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl

Teknik – nya mc-motor...

Enfield presenterar sin stora twin

Efter spionbilder, hintar o...

Gotland Ring Bike Week 2026

Packa hojen, damma av hjälm...

Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Back
Top