Slappa
Rage closed inside!
Zarell är alltid lika kul att se, säker körning!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

E ni höjdrädda grabbar???![]()
Vi har inte kört på några ställen med bra hopp...det var det enda "hopp-materialet" vi hade på film, bidrar i alla fall lite variation i filmenTrevlig film! Lite seriös kritik. Allt är bra förutom "hoppen", vilken crossamatör som helst hoppar högre och på supermotard SM hoppar dom jävligt mycket högre.
Man ska visa det man är bra på och hoppa över det man är sämre på. Bra kört hur som helst!



Trevlig film! Lite seriös kritik. Allt är bra förutom "hoppen", vilken crossamatör som helst hoppar högre och på supermotard SM hoppar dom jävligt mycket högre.
Man ska visa det man är bra på och hoppa över det man är sämre på. Bra kört hur som helst!
Vi har inte kört på några ställen med bra hopp...det var det enda "hopp-materialet" vi hade på film, bidrar i alla fall lite variation i filmen
Sen är väl inte skills/färdigheter allt som räknas?
ps: (Ska komma ihåg att bygga en fmx-ramp till nästa film)
![]()
ja, hoppen kanske inte är av x-fighters nivåmen materialet är taget från en vanlig söndagskörning och som Zarrell säger så var det mest kul med lite variation.. men det är bara att leta upp ett riktigt hopp till nästa gång och öva lite.
![]()
E ni höjdrädda grabbar???![]()
Snyggt iallafall Schysst film!! Måste va ett jäkla jobb o ta lång tid för att få ihop allt material i olika vinklar?? Bara att få en två sekunders snutt på bakhjulet tex. Hur fäster ni kameran på de olika ställena på cykeln, finns det olika fästen att använda eller är det eltejp som gällerSnyggt iallafall
![]()
Ja, det tar sin lilla tid men man blir ju nyfiken på hur det ser ut i slutändan så man letar nya ställen att fästa osv. Vi kör med en GoPro-kamera som har massa sköna fästen och remmar. Hur bra som helst! Är väl bara en tidsfråga tills man får skrapa upp kameran från nån motorväg nånstans 
Kan man inte bara visa hur roligt man kan ha på en motard, och att andra amatörer är välkomna? Vad har du gjort för filmer? Måste ju vara fullt a dom i butikshyllorna...Trevlig film! Lite seriös kritik. Allt är bra förutom "hoppen", vilken crossamatör som helst hoppar högre och på supermotard SM hoppar dom jävligt mycket högre.
Man ska visa det man är bra på och hoppa över det man är sämre på. Bra kört hur som helst!
Kan man inte bara visa hur roligt man kan ha på en motard, och att andra amatörer är välkomna? Vad har du gjort för filmer? Måste ju vara fullt a dom i butikshyllorna...![]()
|
|
Framtidens hjälmar är här!
Bland finesserna finns ljus... |
|
Öhlins, som under många år ... |
|
|
|
Bridgestone lanserar nytt sportdäck
Bridgestone har presenterat... |
|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |