Supermotards freeriding

Vad blir du sur för? Jag kom med konstruktiv kritik på hur jag ville förbättra filmen, jag gnällde inte på åkningen.

Förövrigt tycker jag det är helt sjukt töntigt med smiles.

Inte alls sur...men utan smilies blir det ju inte svårt att misstolka dig. Jag tolkade ditt inlägg mer kritiskt än du kanske var. Precis som din sista mening antar jag?!
 
Redigeringen är kanon, men som en del redan har sagt så sänker de små grus-hoppen i första filmen intrycket. Självklart ska man öva, men om man gör en "bad-ass"-film så kan man plocka bort sånt :) Andra filmens hopp va ju reespeekt! Började nästan fundera på om de va möjligt att trickfilma ;)
Men på det stora hela är de bra, har egentligen bara 50cc-hoppen att gnälla på, resten va kanon! :tummenupp
 
Vad blir du sur för? Jag kom med konstruktiv kritik på hur jag ville förbättra filmen, jag gnällde inte på åkningen.

Tro mig, jag bjuder på mina misstag.

[YOUTUBE-ID]2Tj9Ipvt6Mw[/YOUTUBE-ID]



Förövrigt tycker jag det är helt sjukt töntigt med smiles.

ser riktigt riktigt gött ut det där, fast gasa grusrakor kan vilken som hellst, skulle vara kul att se ett riktigt enduro spår..
men där blir det nog aningen tung jobbat med en 600kubikare!
 
okej, från och md nu så heter det inte längre super motard, utan super RETARD!

det är ju helt uppenbart att man blir lätt knäpp i skallen så fort man sätter sig på en sån, jag menar har ni hört talas om gravitation??

gravitationen, oxå känd som jordens dragningskraft, är en kraft som är helt grundläggande för vår existens på denna planeten. kan man totalt dissa den och gå därifrån med ett leende (ja, man kan faktiskt skymta ett leende under hjälmen) så MÅSTE man ha nått fel i huvet :Bugar
 
vad heter låten i andra filmen? (all my friends are criminals, all my friends are bad guys)
 
Hur som hellst så gillar jag båda filmerna rejält, snyggt klippt bra variation mm..
Jävligt bra jobbat, blev helt plötsligt grymt sugen på en smidig liten motard nu!!!
 
har egentligen bara 50cc-hoppen att gnälla på, resten va kanon! :tummenupp

Dessa 50cc-hopp gjordes ju faktiskt på ett moppehopp, att det råkade vara några moppepojkar som hade meckat ihop ett "hopp" i grusgropen där förgyllde våran söndagskörning lite.
Filmen/filmerna tycker jag förmedlar hur kul det är att köra motard på gatan, och vilket gött motardgäng det faktiskt finns i Göteborg.
 
ser riktigt riktigt gött ut det där, fast gasa grusrakor kan vilken som hellst, skulle vara kul att se ett riktigt enduro spår..
men där blir det nog aningen tung jobbat med en 600kubikare!

Jag försöker ju byta ner mig i kubik så jag får plats på ett riktigt spår. Det är möjligt att vilken idiot som helst hänger på i det tempot men än har ingen kört i från mig på grus. I skogen har jag dock ingen chans.
 
*/ ?>
Nyheter
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!

Boka senast lördag 31/1 för...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Back
Top