Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
nu blir de ingen körning gubbar för den j*vla snön kom till gbg !
haha det e märkligt.igår va man ute å körde hela dan och i dag får man ta på skidorna om man ska nån stans.......vart är världen på väg?![]()
körde mee igår mee 2 hjulingen och när jag kom ner från sängen så va de snö Jag skall bara lära mig att hitta apex bättre, luta mer och att köra lite snabbare i kurvorna under sommaren.
Det började något märkligt med en ledare som körde ifrån oss.
Som sagt, ledsen för det. Jag väntade en bra stund och backade sedan tillbaks för att se om någon vart i diket och det var då jag körde fel....hamnade till slut i Gråbo!
Glad att det blev en njutbar tur iaf....och jag lovar att aldrig mer köra först utan en planerad färdväd/karta!!![]()
Som sagt, ledsen för det. Jag väntade en bra stund och backade sedan tillbaks för att se om någon vart i diket och det var då jag körde fel....hamnade till slut i Gråbo!
Glad att det blev en njutbar tur iaf....och jag lovar att aldrig mer köra först utan en planerad färdväd/karta!!![]()
det e la lungt.jag låg precis bakom dig men stannade och väntade in dom andra i t korsningen.känns bäst att göra det ifall olyckan skulle va framme så man vet att alla är med.tutade på dig när jag stannade men det hördes nog inte över dina pipor![]()

GP klockan 12?
Jag är på![]()

för en som inte vart med innan hör så blir man blir ju löjligt sugen att haka på vid nästa tillfälle när man läser inläggen... fast snön får nog smälta först..![]()
lite nyfiken när ni träffas på söndagr brukar de vara va? hur många brukar ni vara fett grymt med massa sporthoj som åker ihop jag e nybliven mc åkare så jag e fett på![/QUOT
vid 12 tiden så brukar folk träffas ..om inget annat skrivs i denna tråd..
|
|
Harley-Davidson lanserar RIDE
Pressrelease från Harley-Da... |
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |