Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Mattias skrev:Min dag då:
Jag åkte hem och släppte fet-hondan på trottoaren och gick in och tog på mig mina bästa gåbortskläder, eftersom jag hade tänkt vinna. Det sprack, för de där &%#?! Ignajtarna förstörde allt. Nån manipulerade säkert resultaten.
Jag fick alltså inte ett skit, förutom diarré av alla gratis chokladbollar.
Tack till Rapido, inget tack till rättar-tjejen som inte manipulerade resultaten till min fördel.![]()
Mattias skrev:Men var är bilderna? Inte för att jag är med på nån av dom, antagligen. För snabb, serni.
Mattias skrev:Men var är bilderna? Inte för att jag är med på nån av dom, antagligen. För snabb, serni.
Stark skrev:Jag har precis pratat med Pontus och vill förmedla lite info om "våran" olycka igår. Pontus låg på SöS över natten för observation. Inga blödningar eller frakturer enligt röntgen.
Vi tog följe på två Roslagsraketer i början av snurren och trivdes bra i vår fyrmannagrupp som höll gott tempo. En del hakade på och ibland var vi ganska många i gruppen. Det var kul.
Efter kontroll 3 hinner vi åka en bit och vi kommer till ett gäng kurvor där krön, grus och höger får Pontus släpp och synar backen. Nog om det, Grabben mår bra.
Tackar Ove för hjälp med bärgning och "Blackbirdkillen" (uppfattade inte ditt namn PM:a mig) för bra tempo. Och Benkar/Rapido Mc såklart, Som vanligt bra genomfört![]()
/thomas
Weber skrev:Shit happens, men jag ska inte gnälla då jag kom undan helskinnad och med några minnesluckor. Jag vill framförallt passa på att tacka Thomas(Stark), Ove och "Blackbirdkillen" för er insatts för att få hem mig och min hoj. Då jag inte riktigt var på "topp" (läs minneslucka) när ni bärgade hem mig så ber jag Ove och "Blackbirdkillen" skicka ett pm så att jag kan vid ett lämpligt tillfälle i bjuda er på en öl eller två.
tjockisbulle skrev:Vart (exakt) körde ni ?
benkar skrev:Citat:
Inskickat av Victor
Dan the man gjorde tydligen en rolig grej han med men det får han dra.
Hörde något rykte, vi får kanske inrätta en stödgrupp, lite stödsamtal och så....
/B
RoLLER skrev:Mjoo... DTM är nog inte lika stöd-dig längre.
RoLLER skrev:Mjoo... DTM är nog inte lika stöd-dig längre.
RoLLER skrev:Mjoo... DTM är nog inte lika stöd-dig längre.
benkar skrev:Det här med stöd på R1 verkar jobbigt, svåra fälla ut, svåra fälla in......![]()
/B
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Richa blickar framåt mot 70 år i branschen
Bike var på plats på Richa ... |