Sr-motor

  • Thread starter Thread starter Dr.Bike
  • Start date Start date
ord från sårad arg man.

Så vida man inte är chefsingenjör på Ferraris F1 motorutvecklingsavd eller har 15talet vm-titlar i top fuel. Så kommer alltid nån ha synpunkter o åsikter på det man skriver ang motorer. Pga att ämnet motorer är så pass komplext att det inte går att paketera i lättsmälta sanningar, om man inte bara vill veta hur det funkar på en höft.

Tyvärr är det ju så att kunnandet på SH varierar på skala av 1-10 mellan 0-11.
Det som skrivs riktat mot den stora massan kommer alltid anses vara otillräckligt o missvisande för de med stor kompetens i ämnet.

För min egna del tycker jag att det vore en förlust om din närvaro upphörde på teknikforat eftersom tekniska nivån höjs
tack vare schismerna mellan dig o de du kallar för"karlebohandboks onanister" och det blottar mycket mer kunskap än om det bara skulle handla om "varför startar inte min hoj, etc bla bla" hela tiden.:tummenupp
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top