Sketsnack/Allmänt tjöt

Tack för den, det va snällt. Om inget annat så kan jag hjälpa till o köra bil o kärra o fota lite på bandagarna.

Åk med runt Anderstorp, kanske hittar runt med in hjälp?!

Kanske är det lite mer tyngd bakom hojen jag behöver för att slangandet ska sitta?
 
Fick precis på polis appen om mc olycka med personskada vid kaxholmen och att han färdades tillsammans med flera åkare. Någon här ifrån??? ImageUploadedByTapatalk1345051996.487962.jpg
 
Polisnytt heter appen, de uppdaterar den några gånger om dagen. Är det trafikolyckor och hinder på vägar mm så kommer det upp snabbt.

Även om de skriver att det var en "äldre" så kan ju den som skrev artikeln vara 20 år och han som kört av vara 30, alltså "äldre" =)
 
I morron är det tydligen bottnaryds festivalen... Men nån MC-träff vid 18:00 tror jag det va... Vete fan vad det är för event.. tror det är kyrk jäveln som ordnar med det.. så om det finns intresse så är det bara att åka ut.. jag tar nog en schwääng ner å kikar iaf...
 
Jag och en polare drar till Mascot MC ikväll. Avfärd kring 17:00 från Habo. Vill någon haka på så droppa ett SMS till mig på 0735 00 48 36. (kan mötas upp var som helst längst vägen)
 
Jag och en polare drar till Mascot MC ikväll. Avfärd kring 17:00 från Habo. Vill någon haka på så droppa ett SMS till mig på 0735 00 48 36. (kan mötas upp var som helst längst vägen)

Är lite små sugen på att hänga på faktiskt :) Vill prova den fz1 dom har. Hör av mig sen såfall :tummenupp

Btw stänger inte de vid 18?
 
Last edited:
Jo tyvärr, Mån-Fre stänger dom vid 18 :(

Provsitta bör vi hinna med, provköra blir svårt... lösningen är ju helt enkelt att vi får provlåna en till imorgon? :yoparty :crash
 
Vilken tid bör ni då åka förbi Huskvarna/Tenhultavfarten då? Jag slutar ju 17.00 och lite sällskap på hemvägen hade ju varit sköj :) (Jobbar på Husqvarna)
 
Kan vara oken snarare än oljan som kärvar, om inte det hjälper med handtaget.
 
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top