Ser ut som om de försöker med psykologiskt försvar. Fina medeltida metoder.Vet inte vad jag tycker om detta....
Ryssland har förstärkt sina värn/bunkrar med kistor....
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ser ut som om de försöker med psykologiskt försvar. Fina medeltida metoder.Vet inte vad jag tycker om detta....
Ryssland har förstärkt sina värn/bunkrar med kistor....
Vet inte vad jag tycker om detta....
Ryssland har förstärkt sina värn/bunkrar med kistor....
Ryska bolaget S7 har lyckats tjatas sig till att få lämna tillbaka stulna leasingplan, kräver tillstånd av staten.
Bolaget säger att det ändå inte kan flyga planen utan support från väst, men undrar om de också vill kunna leasa flygplan den dagen Putin är borta...
Enligt senaste nyheterna från framryckningarna så verkar Ryssland klättra upp i toppen på listan över länder som ger krigsmateriel till Ukraina.
Storsint av dem tycker jag.
Om Ukraina lyckas nå in bakom fronten och sedan rycker söderut så förstår jag paniken hos de rysska trupperna vid fronten 10 till 30 km mera västerut.Ja, absolut, på sina ställen lämnade dom ju frukosten framme på bordet åt Ukraina.
Det tyder ju på en enormt snabb framdrivning om dom först satt trygga och åt frukost för att sedan lägga benen på ryggen.
Bara inte Ukraina gör den klassisk missen att åka ifrån underhållet för mycket när det går lätt, för att sedan stå med soppatorsk och slut ammo.
Amatörer pratar antal pjäser, strateger pratar logistik
Om Ukraina lyckas nå in bakom fronten och sedan rycker söderut så förstår jag paniken hos de rysska trupperna vid fronten 10 till 30 km mera västerut.
Ukraina håller ju på att skära av dom från Ryssland.
De ryska soldaterna kan nog tänka sig att bära krigsbytet mot lite vodka och mat. Det är ju ändå det de verkar vara bäst på.Jo, det gäller bara att skära av lämpligt stora fickor med ryssar varje gång, dom har fullt upp med att skeppa krigsfångar bakåt och ta reda på utrustningen.
De ryska soldaterna kan nog tänka sig att bära krigsbytet mot lite vodka och mat. Det är ju ändå det de verkar vara bäst på.
Ja jävlar, det är bra krut i rökat i ryssland...Oförsiktig rökning...?
Pojken ser ju lite illa tilltygad ut.Nu ska vi nog vara oroliga för ryssen, dom har aktiverat Baltic Fleet:
Pojken ser ju lite illa tilltygad ut.
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |