Men då ägde diskussionerna oftast rum öga mot öga - och därmed fanns möjligheter att täppa till truten på omöjligt folk...Det var ett vedertaget faktum redan när jag var ett barn och då fanns inte ens Internet.![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Men då ägde diskussionerna oftast rum öga mot öga - och därmed fanns möjligheter att täppa till truten på omöjligt folk...Det var ett vedertaget faktum redan när jag var ett barn och då fanns inte ens Internet.![]()
Men då ägde diskussionerna oftast rum öga mot öga - och därmed fanns möjligheter att täppa till truten på omöjligt folk...
... Att det dessutom är en av Rossis bästisar i MotoGP som bossar för teamet... Rossi har allt att vinna på att bli försteförare för Suzuki.
För att kunna bidra med något vettigt i den här tråden måste man begripa en sak:Har du inte förstått budskapet i tråden? Alla som inte vinner mästerskapet är helt värdelösa och har inte i den klassen att göra och borde omedelbart sluta. Fullt logiskt. Vad jag inte förstår är hur man ska få till spännande racing då, men det kanske kommer i nästa tråd?
Precis. I alla fall det senare. Det skulle inte förvåna mig om Rossi skulle köra för Suzuki till ”självkostnadspris” med tanke på att hans ekonomiska framtid är skapligt tryggad. Sannolikt skulle han betala Suzuki för att få köra deras hoj om han hade goda skäl att tro att det skulle vara en realistisk möjlighet att ta en sista titel.Frågan är om Suzuki har råd, likväl som att de måste fråga sig om Vale är rätt val för två-tre säsonger?
Så du tror att Rossi kommer att köra för Suzuki från och med 2015?Precis. I alla fall det senare. Det skulle inte förvåna mig om Rossi skulle köra för Suzuki till ”självkostnadspris” med tanke på att hans ekonomiska framtid är skapligt tryggad. Sannolikt skulle han betala Suzuki för att få köra deras hoj om han hade goda skäl att tro att det skulle vara en realistisk möjlighet att ta en sista titel.
Jag tolkar det så.P€RRA;5829723 skrev:Så du tror att Rossi kommer att köra för Suzuki från och med 2015?
Det skulle inte förvåna mig om Rossi skulle köra för Suzuki...
Att dom inte burnar längre har att göra med motorbegränsningen. Inga som vill slita på sina motorer i onödan.
i söndags va han 4 och hade väl dom snabbaste varven.
Varför skulle han inte prata med Suzuki t.ex.? Bara för att ni andra är enögda fans eller har ni några vettiga argument till varför? Att denna och nästa skulle vara hans sista kan jag köpa men annars skulle ju Suzuki ha guldläge att rekrytera #46. För att han skulle vinna på en Yamaha igen ser jag som extremt otroligt.
Han hade 5:e snabbaste varv efter mar, ped, lor och cru.
Se sista stycket i den här artikeln som publicerades igår......om både Rossi och Suzuki vågar satsa helhjärtat på varandra skulle det kunna bli det ”marriage in heaven” som Ducati/Rossi beskrevs som innan någon kände till det katastrofala utfallet.
Se sista stycket i den här artikeln som publicerades igår...
http://superbikeplanet.com/2013/Jun/130620x.htm
Precis. Spekulationer. Som det står vid länken: ”Let the rumors begin.” Och nog är det intressant att spekulera om Rossis framtid och vem/vilka som kommer köra för Suzuki?Två rena spekulationer betyder inte att det är mer än just spekulationer.
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |