Bilpedanten
Ny medlem
Körde med vita pads med lätt fuktning av vatten. Finns olika vita pads, dessa är stenhårda. Blir perfekt om man fuktar dom lätt vid känslig lack.
Annars risk för efterarbete.
Annars risk för efterarbete.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

OBS:bra bilvårdsmedel hittar man INTE på Biltema.
Körde med vita pads med lätt fuktning av vatten. Finns olika vita pads, dessa är stenhårda. Blir perfekt om man fuktar dom lätt vid känslig lack.
Annars risk för efterarbete.
Jag köpte mig en polermaskin och medel på Biltema till bilen i somras, och det blev helt okej på den. Tänkte försöka få ork att gno av pendlingshojen med i vinter, men inte kommit dit än.Är väl ingen som polerat sin hoj sen 2009.
Det känns ju som att val av polermaskin mer handlar om ergonomi, ljudnivå och ekonomi än resultat. Hättorna däremot kan ju spela viss roll. Och självklart medlet då.Jag köpte mig en polermaskin och medel på Biltema till bilen i somras, och det blev helt okej på den. Tänkte försöka få ork att gno av pendlingshojen med i vinter, men inte kommit dit än.
Pingens, alltså denna typ av produkt?Jag köpte en sån här på verktygsboden för några år sedan, kanonbra till hojpolering. Sen måste man ha bra medel oxå, rubbing går ju totalbort och allt annat som säljs i butik oxå som jag har provat. Jag kör med Pingens produkter och har inte blivit besviken än på resultatet på både bil och mc.
pingens.se
Jepp, heavy cut compund med röda ulltrissor sen en omgång med polish&sealant med blå trissor !!.Pingens, alltså denna typ av produkt?
Arcticlean - Quality car care products
Arcticlean bilvårdsprodukter - handla bilvård på nätet! Allt från bilshampoo, skydd, polermaskiner och kringutrustning. Vi erbjuder säkra betallösningar via Svea och snabba...pingens.se
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |