GSXR1100R
The older i get the faster i was
Learning by doing is the hard way.TLRR skrev:När man läser dessa inlägg så är det ju så synd att dessa unga inte kan ta till sig det som vi äldre moralkärringar har självupplevt .
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Learning by doing is the hard way.TLRR skrev:När man läser dessa inlägg så är det ju så synd att dessa unga inte kan ta till sig det som vi äldre moralkärringar har självupplevt .
Nej det har du rätt i, men att bry sig om sig själv och sina medmänniskor är inte fel.Mito mannen skrev:Har läst igenom den här tråden nu. Och det här pratet om att "hornen växer" etc, även fast man vill att andra ska köra med hjärna och inte högerhand så säger jag bara
man kanske inte lever som man lär hela tiden...
/17 år
Trådlyft inför kommande säsongKänns som tråden startade med ett 'hammaren på spiken' inlägg.
Har alltid undrat om det finns (minst) två helt olika kategorier hojåkare:
En som gråter o skriv r.i.p. när hojåkare dör i trafiken.
En som förespråkar racehojar, knäskrap, wheelies, stoppies o 300 km/t på vägarna.
För att det skulle kunna vara samma personer, övergår iaf mitt förstånd.
/u
Trådlyft inför kommande säsong
Titta på den här filmen och du kommer garanterat ta det lite lugnare i sommar... http://www.youtube.com/watch?v=iyg_t8SmmUo&NR
Varning, mycket obehaglig!
Sitter man här sugen på att våren ska komma...så postar du nått sånt här! PARTYCRAKCER!!!!!!!!!!!
![]()
![]()

Sitter man här sugen på att våren ska komma...så postar du nått sånt här! PARTYCRAKCER!!!!!!!!!!!
![]()
![]()

FY FAAAN!Titta på den här filmen och du kommer garanterat ta det lite lugnare i sommar... http://www.youtube.com/watch?v=iyg_t8SmmUo&NR
Varning, mycket obehaglig!
Med din inställning så har du höga odds att klara dig bättre än dom som tror sig vara odödliga i trafiken, vissa kommer till insikt att dom inte klarar av att hålla igen med en sporthoj och istället skaffar dom sig en Motard (Sporthojstraktor [tm])Den var riktigt nasty, men tyvärr är man en som stoppar huvudet i sanden när det kommer till kritan.(Tror det kallas: Förnekelse)
Fortfarande kvarstår faktum att vi som åker sporthoj kommer att fortsätta riskera våra liv ute i trafiken även nästa sommar.(vems felet är kvittar)
Hoppas bara det inte är jag eller någon jag känner som kommer att gå detta hemska öde till mötes.
Sorgligast av allt är att några av de som sitter här och längtar efter sommaren aldrig kommer att få se mer än den som är påväg.
Kör med insidan av skallen så kanske vi får många trevliga stunder i trafiken.
"Var medvetna om riskerna utan att det förtar nöjjet"
/Dimman
Den var riktigt nasty, men tyvärr är man en som stoppar huvudet i sanden när det kommer till kritan.(Tror det kallas: Förnekelse)
"Var medvetna om riskerna utan att det förtar nöjjet"
.Med din inställning så har du höga odds att klara dig bättre än dom som tror sig vara odödliga i trafiken, vissa kommer till insikt att dom inte klarar av att hålla igen med en sporthoj och istället skaffar dom sig en Motard (Sporthojstraktor [tm])

Varför skulle folk bara bli mindre sugna på o åka hoj, Känns ju som dom i bilen vart ganska trasiga oxå men ingen funderar ens på o sluta åka bil!? Mycket skumt!!
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |