marten_larsson
Mårten
Nu har jag änligen tagit bild på min pärla!
Verkar vara i riktigt fint skick!

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu har jag änligen tagit bild på min pärla!
Här vare riktigt dött! Bettan står i garaget å inväntar nytt framdäck (Tack Metkallica!) och ska få sig en ordentlig övergång! Dock så ska stallet färdigställas till sambon och ett rum på vinden inredas...
Baaaah, systemet gick för ynka 50 dollar.. Tre hundra spänn, det är vad jag fick i sen födelsedagspresent av min svärmor... Man blir så frustrerad!![]()
Hör med nån på gixxer.com om de är villiga att ta nån auktion i framtiden och fixa frakten till dej! Lycka till med lackningen...![]()
Tack för tipset, kanske ska göra det... Lackeringen skall påbörjas till helgen faktiskt, eller snarare grundarbetet. Blir demontering, tvättning och slipning för hela slanten.![]()
hej!
nu har jag gnölat bort fuggarna för genomgång.....nr. som jag hittar på fuggarna är :17C40E7Z2 (hittar inget som har dessa siffror)
det ser slitet ut (båder rör & nålar)& nålarna har 2 kanter på sig samt clipset i högsta läget
på em.röret: Y-5 & 589 rl 585 ser ite dåligt.
munstycket: 125
lilla munstycket: 37,5
bör man byta allt?
mvh johan
Nu har jag verkligen inte läst hela tråden men hoppas jag inte blir lynchad. Jag funderar på o köpa en gsxr 750 (90) som projekthoj o jag undrar vad det finns för typiska fel på dom som man skall kolla upp?
MVH. ewil
Har nyss plöjt genom hela Bandittråden och har just börjat på denna, men fuskar lite och frågar direkt. Har någon av er Bandit 12an i ert chassi?
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |