Nytt försök: Jönköping

Status
Ej öppen för fler svar.
Klostergatan är FEL ställe att varva ur hojar på! :mad: Är väl inte fri sikt från en enda korsande gata där. Minns dödsolyckan förra året!

Det var inte så farligt som det låter det var från stillastående över kungsgatan mot torpa och inte igenom hela växellådan.Alltså en helt vanlig stoppljusgasa på ettans växel.
 
Det kan bli trångt i det garaget snart. Jag köpte en hoj till idag:


SWEET....

Vi får ta och dra någon repa framöver snart igen, Mitt hojåka har legat nere 1månad nu pga tidsbrist...

Men i helgen så servade jag den och nu i veckan åker de på ett nytt bakdäck så då är man fit for fight igen....

Tråkigt bara att man får fet pisk av dig när vi ska köra race på rakan vid norrahammar nästa gång...:näsblod

Är det några som ska åka i veckan så skicka ett mess om tid och plats 073-5033550

///Micke
 
Nån som stuntar nåt här? Tänkte ja skulle åka lite på voice fre runt 18 om nån e sugen på o joina. Om det inte öser ner dvs..
 
DSC00177.jpg


:banana :banana :banana :banana
 
Julafton!!!

Ikväll är det julafton! :tomten Då hämtar jag nya Gixxern. :hoppa

Har nog inte varit så här förväntansfull inför något sen jag var barn. Har ägt hojarnas hoj i en vecka men bara kunnat titta på bilder av den och höra hur kul farsan har haft på den, vilket bara gjort saken värre.

Om den är allt som tidningarna påstår att den är så lär jag inte bli besviken! Återkommer efter helgen, nu ska det gasas (och festas lite i Halmstad på lördag kväll):öl
 
Last edited:
Status
Ej öppen för fler svar.
*/ ?>
Nyheter
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Back
Top