blom
I DO IT BECAUSE I LOVE IT
någon som vet hur det har gått i linköping så här långt?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
blom skrev:2194750någon som vet hur det har gått i linköping så här långt?
Resultat efter kvalenblom skrev:2194750någon som vet hur det har gått i linköping så här långt?
håkan skrev:2195241heat 1 450 finns på
http://lms06.mine.nu/resultat/060528-LMS-SM/
//håkan
EDIT: Ska se om jag kan/hinner fortsätta göra såhär framöver... det är en heeeeeel del här o göra![]()

nuså.. delar af filen kom bara framblom skrev:2195323ser inget![]()
tackarhåkan skrev:2195388nuså.. delar af filen kom bara fram
Olof Eriksson skrev:2197939Vad hände Kallies och Tim?
Båda gick omkull på sista varvet, oberoende av varandra dock. Härlig fajt i det rejset mellan dom två och Ejdehage. Är ganska säker på att ordningen var Stambeck, Engström, Ejdehage då start/mål passerades för sista varvet.rejser skrev:2198612Körde Engström och Stambeck lite crocket i heat 2? De har snabbaste tiderna men hamnade långt ner och Engström saknar vänster barkbuster på en bild såg jag.
Spider skrev:2198618Båda gick omkull på sista varvet, oberoende av varandra dock. Härlig fajt i det rejset mellan dom två och Ejdehage. Är ganska säker på att ordningen var Stambeck, Engström, Ejdehage då start/mål passerades för sista varvet.
.
rejser skrev:2198612Körde Engström och Stambeck lite crocket i heat 2? De har snabbaste tiderna men hamnade långt ner och Engström saknar vänster barkbuster på en bild såg jag.
). Stambeck tog då täten före Ejdehage, men efter att transmissionskåpans packning paja fick han olja på bakhjulet å sladdade bort sig i andra kurvan efter start/målraka (sista varvet)
. Ejdehage fiser in som etta
(toksvettig) efter kommer Starnberg & F.Eriksson
rejser skrev:2198636Okaj...ja det måste ha gått undan, nästan en sekund snabbare varvtider än 450 vinnaren.

Sen förändrades banan ganska mycket under körningarna också, gick som aldrig riktigt jämföra mellan klasserna. Vallar blev större och däck flyttades, nu vet jag inte hur mycket det blev av det senare i heaten men på kvalen så gjordes det om chikaner osv mellan heaten.rejser skrev:2198636Okaj...ja det måste ha gått undan, nästan en sekund snabbare varvtider än 450 vinnaren.
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |