Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Axxexs... Du står själv för 70% av nyheterna, bilderna och den spännande läsningen här i racingforumet.![]()
Eller, yooo da man!
Efter en skada från förr eller något han ådragit sig nyligen? Om det är en gammal skada anar man ju redan nu hur resten av säsongen kommer te sig. Och hur förklaringarna till de uteblivna resultaten kommer låta. Vad trist.Sete Gibernau kommer inte delta i nästa test på Qatar då han har värk i ena skuldran.
http://www.motogp.com/en/news/2009/Gibernau+to+miss+Qatar+test+due+to+shoulder+ligament+problemEfter en skada från förr eller något han ådragit sig nyligen? Om det är en gammal skada anar man ju redan nu hur resten av säsongen kommer te sig. Och hur förklaringarna till de uteblivna resultaten kommer låta. Vad trist.
http://www.motogp.com/en/news/2009/Gibernau+to+miss+Qatar+test+due+to+shoulder+ligament+problem
Gammal skada vad det låter, och jag tror likt dig kring kommande säsong och Sete.
Hoppas, hoppas han håller!Setes skada i den skuldran är från 2006. Men det var nu i vintras han oppererade den skadan. Sen efter en vurpa på senaste testet så fick han en smäll på ligamentet och har blivit rådd av läkarna att vila 4 veckor för att låta den få vila.
Vänster arm och benskadorPedrosa har kraschat rejält. Så all träning är avbruten för idag.
Jag kör latmansvarianten igen... sorry. Men vad är all time record för Qatarbanan och 2 hjuligt? De borde visa "record" oxå på dessa tidslistor så man har något att jämföra med.
Hoppas inte Pedrosa uteblir...
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |