Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
EDIT: Verkar som Rapp väntar med att gå ut tills Stoner kört sina 6 varv.![]()
De borde samtliga CRT-cyklar gjort!
Helt sjukt att dom kan vara så pass ivägen hela tiden.
Stoner hade ju haft en glasklar pole om det inte varit för den där rookie-kittade RSV'n. Snabbast i sektor fyra men inte i närheten av den sektortiden på snabbaste varvet, förstår frustrationen han visa i parc ferme & på presskonferensen.
Förstår inte varför GP envisas med att köra 60min kval istället för Superpole-konceptet.
Det är ju risken man tar om man väntar till absolut sista varvet med att sätta snabbaste tiden, sen om det är en Rookie eller en CRT-hoj i vägen spelar ingen roll, han borde planerat sin körning bättre.
Därför har lorre pole.
Hur är det Spies han såg vimmelkantig ut efter sin vurpa.
Hoppas att han kommer till start, han verkade ha något bra på gång.
"I need to get some x-rays to check my heel as I took a big hit on it in the crash"
Verkar inte klaga på något mer än sin fot så är den ok så lär han ju iallafall köra!
Vad bra, jag tror han blir näst bästa yamaha.
Bara så bi vet så kommer Lorenzo bromsa omkull sig efter en hård fight mot Stoner. Han har inte gjort ett enda misstag i år. Någon gång måste psyket vika.
Jag håller med, kan inte annat än imponeras över Lorenzo! Vilket fokus, vilken fart!Jag tror inte hans psyke går att påverka.
Bara så bi vet så kommer Lorenzo bromsa omkull sig efter en hård fight mot Stoner. Han har inte gjort ett enda misstag i år. Någon gång måste psyket vika.
Det tror jag går utmärkt. Däremot är varken Stoner eller Pedrosa rätt personer för den uppgiften.Jag tror inte hans psyke går att påverka.
Frågan är vad den stackars mekanikern gjorde för att förtjäna utskällningen? Hade det något med Bens krasch att göra förstår jag om mamsen blev arg.
Ja, lite jävlar anamma är säkert lösningen på allvarliga chatter-problem.Det tror jag går utmärkt. Däremot är varken Stoner eller Pedrosa rätt personer för den uppgiften.
Angående Spies så körde han väl ett par varv efter kraschen?
Stoner, som brukade vara snabbast på alla pass, har verkligen problem. Frågan är vem som ska få skulden i kväll om han inte lyckas plocka fram lite jävlar anama och vinna?
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |