Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jorge Lorenzos #1.
Är det bara "dåliga" bilder eller har Dovi en annan nederdel med bromsoksfästen än vad Stoner och Butter har?
Är det bara "dåliga" bilder eller har Dovi en annan nederdel med bromsoksfästen än vad Stoner och Butter har?
Ska bli spännande att se de andra Hyndorna på testen i morgon och vad som skiljer dem åt.Det ligger nära till hands att gissa att han inte får det allra senaste evo-skitet.
Det finns flera skillnader. Dovi har längre tank, högre kåpglas, större bakbromsskiva, mer "kött" på framskivorna, andra ickejusterbara fotpinneplattor... Det ligger nära till hands att gissa att han inte får det allra senaste evo-skitet.
kanske det, men saker som tank och kåpa/kåpglas är nog mer att tolka som att HRC klämt till och utvecklat aerodymanikpaket som passar de olika förarna, ett jäkla plus tycker jag.
Sant. Man kan ju undra varför Pedrosas toppkåpa är kortare än de andras. Han fyller ju inte ut lika bra.
Sant. Man kan ju undra varför Pedrosas toppkåpa är kortare än de andras. Han fyller ju inte ut lika bra.
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |