Medel och snabbturer i Sthlm

Vilken tid hade du tänkt dig? Jobbar till 4 och måste hem å fixa lite samt hämta hojjen så en kvällsrunda är jag med på isåfall
 
Jag sitter på rosen nu och kommer inte ut mitt nyköpta ställ..:yoparty
 
Kalasväder nu ju! hållt på å jävlas med fjädringen så nu blir det åka till rosen en sväng å testa bulten / skanssundet vägen, få se hur mycket man förstört av åkkomforten som ju verkligen var fantastisk förut :rolleyes: :näsblod
 
Någon som är sugen på en eftermiddagsvända? Jag tänkte mig start från Rosenhill vid 15:00. Sedan en blir det en sväng upp till Mariefred via Sörmlands krokvägar.
 
Någon som är sugen på en eftermiddagsvända? Jag tänkte mig start från Rosenhill vid 15:00. Sedan en blir det en sväng upp till Mariefred via Sörmlands krokvägar.

Jag e på! Syns vid rosen kl 15, konfirmera gärna här att du läst detta :)
 
Tack för trevligt sällskap.: Höjdarväder! Det är så här det skall vara när man kör hoj. :rock
 
Bara jag som tänkt dra ut å åka imorrn? tänkte ta mig en tur under dagen, börja åka runt 11 lr nått
 
Hade gärna följt med men jobbar tyvärr denna helg. Kan åka på kvällen efter sex någon gång om någon vill då.
 
Jag är sugen på att köra lite, ont som fasiken i axeln så håller gärna ner tempot en aning mot sist :arsele
 
Jag tänkte försöka vara på rosen runt 11.30, vore trevligt att inte behöva köra själv, kan ta det lite lugnt också :)
 
Jag kan åka vart som, har ingen rutt planerad, brukar beslutas på plats oftast, får se vad folk vill och hur många som dyker upp.

nu måste jag skjutsa familjen till skansundet med bil och sen tillbaks hem å sätta mig på hojjen
 
vilka är sugna på att ta en fika-tur imorgon vid 15:00 typ?
 
Nyheter
Nya BMW S 1000 RR tar form

Redan i maj 2025 gav BMW me...

Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D

H-D presenterar nya Deadwoo...

Sommarauktion hos Antiqueweb

Svenska Antiqueweb avslutar...

HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Back
Top