Lira Moto GP2 ?

Jag kör med hårda däck, mjukaste fjädring runt om, längsta hjulbasen, högsta drevningen. Det är det som ger. Ni borde testa i kväll!! :)
 
Det värsta är att jag är seriös när jag säger att jag kör hard tires. :)

Kolla får ni se ikväll hur det ryker ur kurvorna ibland :rock
 
Grattis Mats

Jämnt och fint i toppen idag... jag gillar högern innan rakan. Ligger man på sladd hela vägen. Lite scary och handsvetten rinner men det känns skönt när man kommer ur helskinnad.

Välkommen Tobbe-H
 
nästa gång blir det fan inte hynda,skiten sladdar ju fan i varje kurva-toksläpper!!! inte konstigt att jag ligger där hela tiden :huvet
yamma-rules nästa gång,då blir det annat :hihi
 
Last edited:
M a t s skrev:
Vad tror ni om att köra 2 minuter kvalificering innan racet, istället för ett uppvärmningsvarv?
vi kör kval varje race nu då eller :tummenupp
ska jag fortsätta o hosta nu när det bröts idag mats?? kanske lika bra?? :confused:
 
Det är nog som sagt säkrast att du hostar i fortsättningen, annars blir det för enkelt för mig! Hur har jag lyckats komma upp i 36 poäng?? Jag bröt ju första racet.... :fatta! Kval tycker jag att vi kan köra i fortsättningen, man får väl ändra längden lite beroende på vilken bana vi kör på.
 
Last edited:
M a t s skrev:
Det är nog som sagt säkrast att du hostar i fortsättningen, annars blir det för enkelt för mig! Hur har jag lyckats komma upp i 36 poäng?? Jag bröt ju första racet.... :fatta! Kval tycker jag att vi kan köra i fortsättningen, man får väl ändra längden lite beroende på vilken bana vi kör på.
kändes jävligt dumt o nolla dej helt när det ändå var du som dominera 1a racet så du fick poäng som Mr J sa,ok?? :tummenupp
 
*/ ?>
Nyheter
Nyheter från Wunderlich

Wunderlich är ett företag i...

Stark Future tredubblar omsättningen

Barcelona, Spanien – april ...

Harley-Davidson lanserar RIDE

Pressrelease från Harley-Da...

KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

Back
Top