Torkel
Tvåtakt, dubbelt så bra!
När Johan Hellström vann B-klassen 2000 (väl?) körde han med 14/42 på alla banor...kimpa26 skrev:Har någon en drevlista till aprilia 250 för alla olika banor!!!!!![]()
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
När Johan Hellström vann B-klassen 2000 (väl?) körde han med 14/42 på alla banor...kimpa26 skrev:Har någon en drevlista till aprilia 250 för alla olika banor!!!!!![]()
![]()

Torkel skrev:![]()
Glädjen står högt i 250SP-kretsar! Äntligen slipper vi få våra inkorgar fulla med 250SP-relaterade brev från mailinglistan och förhoppningsvis slipper man få en kall obehaglig öl i näven i depån i framtiden. Livet är gott, den störste 250SP-talibanan av dem alla - Jörgen Player Special - har bytt klass!

Som om Fredrik Reinfeldt hade konverterat till Feministiskt Initiativ. Vad har hänt?Torkel skrev:...Jörgen Player Special - har bytt klass!
Inte riktigt, han har ju varit på rätt planhalva hela tiden. Dessutom har jag svårt att se mig själv som Gudrun Schyman. Det praktiska steget från SP till racer är ju så löjligt litet, det är det mentala steget som är det största.Nyteknik skrev:Som om Fredrik Reinfeldt hade konverterat till Feministiskt Initiativ. Vad har hänt?
Överdrev lite. Men JPS har ju varit så ensidigt och kraftfullt positiv till det underhållsfria och rättvisa med SP. 125-racer är i dessa avseenden mycket olikt.Teddy skrev:Inte riktigt, han har ju varit på rätt planhalva hela tiden. Dessutom har jag svårt att se mig själv som Gudrun Schyman. Det praktiska steget från SP till racer är ju så löjligt litet, det är det mentala steget som är det största.
Torkel skrev:24 anmälda till Sviestadloppet, ska vi bli 30 i år? (Förövrigt är det 19 anmälda till 250R...![]()
<- Goodstuff)
kimpa26 skrev:Hallå undrar om någon vet om man kan andvända någon annan gasrulle än Aprilias orginal? vet inte om det stämmer att Honda mt5 gasrulle passar har hört det, har någon förslag!!!
sege skrev:Jag har ont, överjävlaallt. Fan helvete skithelg.
http://www.roadracing.se/signup/payinfo/karlskoga/Bikerbitch skrev:Tävlingen den 23e juli, när var och hur finns info om det? Nyfiken på när träningen och tidsträningen går av stapeln men hittar inte så mycket information.
Webspy skrev:Fan va du flög.
Varvet innan var det en annan lirare ute o körde cross på samma ställe... men han kom inte riktigt lika långt ut.
Hur mår kulorna idag? framåtvolt är aldrig kul.
sege skrev:Hur fan tar man sig tillbaka därifrån?
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |