Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.



Finns på ebay, tror jag betalade 600kr för mitt evo 2 filter. Rätt säker på att hojen går sämre än orginal om du inte har filter till kammen


Tjena.
Går i tankarna att köpa mig en 690 smc. Men är relativt okunnig och har lite frågor som ni kanske kan svara på?
Jag har a2 kort (mellan) så för att jag ska köra "lagligt" måste jag mappa om den till 25-35kw (beroende på vikt), är det någon som har erfarenhet av att köra en 690 som är strypt? Isåfall, hur är det tillskllinad från original? Bakhjulskörning osv?
Kan heller inte hitta något om den är godkänd för att skjuts på om man monterar fotpinnar?
Hör inte till denna tråd, men rekommenderar ni att köpa en 690 och mappa om den eller ska jag gå på något som har rätt kw direkt? Har nämligen inte råd att torska kortet då jag behöver det inom jobbet (bil alltså), för antar att det är kortet som ryker om man har reggat den på mellan och sen tar bort det? Försäkringen kommer stå på min far också om det komplicerar det hela.![]()
Tjena.
Går i tankarna att köpa mig en 690 smc. Men är relativt okunnig och har lite frågor som ni kanske kan svara på?
Jag har a2 kort (mellan) så för att jag ska köra "lagligt" måste jag mappa om den till 25-35kw (beroende på vikt), är det någon som har erfarenhet av att köra en 690 som är strypt?

Som sagt nykär!!
Fler som kör orginaldrevat med EVO I?
ut en kort sväng idag å pröva kn filtret, och går ju otroligt bra!nån som haft problemet det läcker bensin vid korken då man kör bakhjul?
osäker om det är vid avluftningen eller om packningen runt locket läcker![]()

nån som haft problemet det läcker bensin vid korken då man kör bakhjul?
osäker om det är vid avluftningen eller om packningen runt locket läcker![]()


|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |