Krökatråden

Jag tog en grogg vid 5 i morse:applåder
Nu sippar jag lättmjölk men funderar på om jag inte skall ta mig en bärs så det blir som folk på altanen=)
annars blir det ligga i sängen o ojja sig o inget gjort!
Kul med semester:tummenupp
Ädit:
Ingen framgång på altanfan... nu blire hårdrock sedan e den klar:yoparty
 
Last edited:
Jag tog en grogg vid 5 i morse:applåder
Nu sippar jag lättmjölk men funderar på om jag inte skall ta mig en bärs så det blir som folk på altanen=)
annars blir det ligga i sängen o ojja sig o inget gjort!
Kul med semester:tummenupp
Ädit:
Ingen framgång på altanfan... nu blire hårdrock sedan e den klar:yoparty

ditt alterego skriver....såga såga..Fan vad värdelös du e:D
 
Hemkommer från krogen, efter att feste slutade redan vid 23... Men jag ville fortsätta och nu ångrar jag mig bara då bartendern bjöd på en jävla massa shots efter stängningsdags :mad:
Jag som ska såga till och sätta upp 16st takstolar imorrn, tro fan om huset blir skevt nu...
 
Bowmore Enigma är nog ny favorit. Köpte en första gången förra året på tax-free'n. Slog till på en ny nu iår, riktigt god! Men varför säljs den inte i butik??

//H
 
Har lite jäger, rom, gin och bacardi apple. Tyvärr vet jag inget gott man kan blanda av detta.

Någon med bra förslag? Helst bara ingredienser som man har hemma..
 
Apple sourz, bacardi apple, Bacardi Grandmelon och Schweppes Russian är riktig gott. 50/50 med sprit och virke=Stark grogg som får tjejerna att fnittra och den smakar inte sprit.
Men pröva att blanda bara apple och russian, kan ju bli gott det med. Annars är ju GT en klassiker som aldrig blir äcklig. Det beställer jag alltid som måltidsdryck när vi är ut och käkar då jag inte dricker öl. Bra till stark mat dessutom :)
 
Fy skäms! springa och supa funkar inte bra ihop! och en fredag ska man inte välja springa :fatta!
 
Men inte lika kul! :tuttar

Jag får ta igen det imorrn istället. Hur kul är det förresten att sitta ensam i hammocken på landet och supa sig dyngrak? Med laptopen i knät dessutom. Haha :)

Skämt åsido. Tänkte försöka masa mig upp riktigt tidigt imorrn. Typ 0400 eller nåt. Gränsla hojen och sen dra en 30-mils repa på tomma vägar i soluppgång och morgonfrisk luft. Det är nog ballt.

Tyvärr verkar vädret bli sämre, så vi får väl se hur det blir med den saken.
 
Hehe nu sitter jag iofs inte själv och inte dygnrak :tungan men med en öl i handen blir allt bättre :yoparty
 
Nyheter
Premiär för Östgöta Dundret

Under 1940 talet var Finspå...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Nya BMW S 1000 RR tar form

Redan i maj 2025 gav BMW me...

Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D

H-D presenterar nya Deadwoo...

Sommarauktion hos Antiqueweb

Svenska Antiqueweb avslutar...

HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Back
Top