K1200S snabbare än R1

Nicko@K.A.P skrev:
Men seriöst... din hoj klår dittan o dattan. Vem bryr sig ?!? De flesta här VET att BMW tillhör ångloks maffian och blir ifrånsmiskad istort sett överallt.

D e lungt nu, vi vet att du e ny här o e stolt över din bmw! :pannkyss

Pös o Glad Påsk :)

Varför tror du att (de flesta) BWM åkare inte för sånt liv ?
De sitter med en schysst hoj som går tillräckligt & mycket mer, betalar försäkring som på en mellanklasshoj & är nöjda med det. När någon berättar att det faktiskt finns pulver att matcha GSXZZR1NINJAYZR blir alla som galna.
Det finns ett namn: Avundsjuka & brist på självförtroende.
 
nicke30 skrev:
Nu börjar den vara klar...

Ser ju riktigt vass ut! De borde lansera en gatversion med det slimmade utseendet och med rejsiga delar.

Kanske beror på vinkeln men styrhalvorna ser ut att sitta väldigt högt? Röret som sticker fram under kåpan är förmodligen till luffarturbon.
 
det är Luffarturbon :tummenupp men vart har dom gjort av cylindrarna :va det är ju en BMW :hihi
 
VanHarten specialen klar.

50272.jpg


50273.jpg


50274.jpg
 
lol?

om du tror att en orginal r1 gör 0-100 på 2.9 sec äru ute å cyklar. måste stå fel:D
dessutom vilken annan cykel är direkt snabbare än r1? varför inte jämföra med gixxer 1000 eller ceber 1000 rr?
:kocko
 
fortsomfan skrev:
om du tror att en orginal r1 gör 0-100 på 2.9 sec äru ute å cyklar. måste stå fel:D
dessutom vilken annan cykel är direkt snabbare än r1? varför inte jämföra med gixxer 1000 eller ceber 1000 rr?
:kocko
Nej, nej, du måste vara tyst lillkillen. Kom tillbaka när du har kört en motorcykel.
 
Personligen stör det mig inte så mycket att alla tuffa killar hatar BMW och kallar dem för gubbcyklar. Det är nämligen de tuffa killarna som kör mest vårdslöst och kraschar oftast! Så jag hoppas att gubbstämpeln förblir, så kan jag fortsätta köra en hoj med mer kraft, väghållning och bromsar än vad jag kan göra av med, utan att behöva punga ut med försäkringspremie i R1/GSXR-klassen!

Nicke, var försiktig så att du inte lockar över "fel" folk till den rätta sidan! Jag ser hellre att de kör i diket på en japansk cykel! :hihi
 
*/ ?>
Nyheter
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Back
Top