Köra bakhjul!

:D 120km/h rakt fram combos i full trafik på motorvägen skulle jag vilja se dig göra.

Powerwheelies kan vem som helst.
squid.gif

Ja att du kör fort tvivlar jag inte på, du har väl bråttom hem för att hinna vara internetgangster.
 
O ska du nånsing få upp din hoj på slangen David så lär du behöva tillhöra gruppen som ger fullgas med kopplingen helt inne ;)
Det är ju så du gör och de funkar dåligt, R1:an äre bara att gasa upp vetty. Ingen slö hoj som tex fireblade :tummenupp

Har du tråkigt på jobbet idag Per eller? ;)
 
Det är ju så du gör och de funkar dåligt, R1:an äre bara att gasa upp vetty. Ingen slö hoj som tex fireblade :tummenupp

Har du tråkigt på jobbet idag Per eller? ;)

10 cm powerwheelies klarar väl vilken moppe som helst...?

Inte tråkigt på jobbet, bara kul att hoppa lite på dig :tungan
 
Men asså d e sant...ja måste nästan kämpa för o få ner framhjulet...
 
problemet jag har med att bara köra power wheelie d.v.s. inte gasa-släppa-gasa utan bara gasa-till-det-rasar, är att det blir så sjukt hysteriskt efter 10000 varv, jag bajsar ner mig varje gång framhjulet lyfter eftersom man ligger i närmare 100km/h och allt flyger förbi i rasande takt. Jag tror också att man ska ge fan i att kolla hur snabbt det går, underlättar ju inte direkt :)

min 750 går lätt upp med gasa-släppa-gasa men 1000 kubikarna verkar ju bara vara att dra full rulle runt 4000-5000 varv så reser dom sig med en gång och det borde ju vara betydligt lättare att träna på en sådan än att behöva blanda in en massa andra moment som att släppa på gasen för att sedan dra full rulle igen.

Jag måste definitivt träna på detta i sommaren men det suger att träna själv, måste hitta någon som kan lära mig att inte vara en sån chicken (och det är jag :mad: ) Ska ta hojen till jobbet i danmark imorgon och ska fanimig wheela hela öresundsbron! :D

edit: blev en 3cm wheelie precis efter betalbåset :gnissla
 
Last edited:
Nyheter
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Back
Top