Intresse?

Detta är en snygg Chopper, enkelsving och mumma
 

Bifogat

  • räcer.jpg
    räcer.jpg
    56.6 KB · Visningar: 225
valentinic skrev:
har ni pimplat på ättikan eller??? alla tycker olika, respektera.

slappna av och njut av livet istället :öl

Jag njuter av allt med motorer. :rock
pic.php
 
Last edited:
John Holmes skrev:
Jo Vastrix, det är sant, vissa hojjar skulle ju aldrig ha tillverkats. Speciellt den där Yamahahojen.. TZR eller vafan den heter.


Det finns många hojar som jag hellre hade kört än tzr men man har ju inte råd med allt :( Du får gärna tuffa fram på en custöm om du vill det men jag har aldrig förstått tjusningen med det och det är aldrig någonn som har kunnat förklara varför det är skönare att åka fram på en hoj med stelbensram än en med fungerande fjädring.
Som sagt, åk du vad du vill!
 
Vastrix skrev:
Det finns många hojar som jag hellre hade kört än tzr men man har ju inte råd med allt :( Du får gärna tuffa fram på en custöm om du vill det men jag har aldrig förstått tjusningen med det och det är aldrig någonn som har kunnat förklara varför det är skönare att åka fram på en hoj med stelbensram än en med fungerande fjädring.
Som sagt, åk du vad du vill!

Känslan
 
Vastrix skrev:
Det finns många hojar som jag hellre hade kört än tzr men man har ju inte råd med allt :( Du får gärna tuffa fram på en custöm om du vill det men jag har aldrig förstått tjusningen med det och det är aldig nån som har kunnat förklara varför det är skönare att åka fram på en hoj med stelbensram än en med fungerande fjädring.
Som sagt, åk du vad du vill!

Prova innan du uttalar dej. Stelben är ok så länge den är lång, det är inte så skumpigt.

Sen.. Chopper och Custom är inte riktigt samma sak.
 
Vastrix skrev:
De glider ju fram (för svänga kan de inte göra med en sån hoj o bromsa lär vara svårt det med) med ett hårt ansiktsutryck.

Det hårda ansiktsuttrycket har sin naturliga förklaring har jag hört, det beror på att de måste spänna käkmusklerna så mycket det någonsin går att spänna ett gäng käkmuskler. Annars blir följden liknande den som blir när man håller en tolva 3 cm från sina kulor och trycker av.
 
Ansiktsuttryck okej men trasor på huvudet och mycket skägg då?
Liknar talibaner för f-n...
 
varför vill du bråka?
Jag har inte pekat finger åt dig, jag vet inte ens vem du är.

lugna ner dig, det är bara ett forum, annars PMa mig om problemet så tar vi inte upp onödigt utrymme.
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top