Ikeas reklam

  • Thread starter Thread starter Paradoxy
  • Start date Start date
Vad är det för jävla svucko som har kommit på Ikeas senaste reklam?

Helt seriöst, finns det någon alls i hela Sverige som tycker att det är charmigt med en stor mörkhyad kvinna med en obegriplig dialekt som knappt kan prata så man förstår?

Du tog orden ur munen på mig. Vilken reklam :huvet

Reklamen avspeglar sig till en viss målgrupp?
 
"Hej jag är tandhygienist och många frågar mig..."
"Lider du av flytningar och svidande underliv."

DET är dåliga reklamer.:huvet

Fast lite roligt vore det om de var i samma reklam:

"Hej jag är tandhygienist och många frågar mig: lider du av flytningar och svidande underliv?"
 
Ni vet den där taskiga reklamen för el maco på donkan?
Är det bara jag som tycker det låter som Shanti Roney?! Rösten som säger typ; "Men jag fattar inte vad han gör resten av året."

För övrigt kan man höra en APBRA imitation av Shanti i programmet mammas nya kille på p3! LYSSNA!!!:tummenupp
 
Vad är det för jävla svucko som har kommit på Ikeas senaste reklam?

Helt seriöst, finns det någon alls i hela Sverige som tycker att det är charmigt med en stor mörkhyad kvinna med en obegriplig dialekt som knappt kan prata så man förstår?


Jag = ....:confused:

Reklamen är såååååå dålig.
 
Last edited:
bara jag som stör mig på den reklamen för försäkringar, där hon hoppar upp på bordet och snackar otroligt tråkig röst, jag kastar mig oftast skrikande mot fjärrkontrollen och bytar kanal så fort som möjligt :gråta
Ikea reklamen är sjukt dålig men den du nämner är faktiskt ännu sämre:mad: :mad: :huvet :huvet
 
Äsch, är väl inget att "hata" (starka ord här, minnsan...) jag tycker att hon är kanoners-charmig. Sådeså! :)
 
Påminn mig inte :(

Vilken familj dansar när dom lagar mat?



Trrrrreehundrraschjythinie ooooooch trrrrreehundrrasjytinie ooooooch trrrrreehundrraschjythinie ooooooch osv....


Haha, fysören, jag ser/hör reklamen framför mig.. får också ont i magen av den.. ruskigt irriterande.. !

Men en reklam som jag hade som liten favorit var glocalnets, när dem filmade en pilot i sitt stridsplan påväg in och ska landa.. första gången ja såg den tänkte ja "hmm vad är detta för någon amerikansk film då?" så helt plötsligt i den typiska stämningen så hör man han svara på något från kontrolltornet att det var minsann inte lika lågt som glocalnet..
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top