Idag är jag förbannad därför att...

Lite smågubbig för att jag tydligen har tvättat sönder Hondan. Gick perfekt, ställde ner, tvättade av all lera, går och lägger mig (typ). Upp nästa dag, glad i hågen, kickar igång, hojfan går som en påse nötter.

Kan det nån jävla gång bli lite fint väder så att jag kan låta skiten torka ur ordentligt? Va?
 
Har du ödelagt din fagra kropp? :va

Edit: Jag är lite arg på politiker i största allmänhet :mad:
 
Last edited:
Sommarn kommer
Snart är den förbannade sommarn här. Ja minns sommrarna från förr med obehag. Satans getingar som sticker och bränner mitt skinn och humlor som svider när dom bränns. Solen står högt över taken och förblindar mina ögon. I polen ligger en kattunge drunknad med 100.000 spyflugor surrande ovanför. Bakom häcken står grannen och pissar sin stinkande gin och tonic urin. I bilen ligger en gädda och ruttnar och brevig garaget her en nybakad student lagt en spya som jäser i solgasset. Under ett par stenar ligger en huggorm och väntar på att få hugga en i ankeln och i gräset sticker tistlarna under mina fötter. På gatan leker en massa ungar i avgasernas tunga dimmor som hålls nere av högtrycket. Cancen hänger i luften när man pustande kippar efter andan i 28 gradig värme. Från skogen hörs hackspetten som gör att eftermiddagsluren verkar evigheter långt borta och högt uppe i luften seglar måsarna med sitt gälla skriande. En grill står och osar tändvätska medans soptunnan stinker av ruttnade matrester och gamla räkskal från helgen. Håret känns som om det var indränkt i tapetklister och svett rinner nerför pannan och ner i ögonen så det känns som syra som kommer att fräta ända in i ögonhålan. I kalsongerna blir det mer och mer fuktigt och det svider av bristande utslag från svampinfektioner förorsakade av värme och fukt. I kylskåpet står en mjölkliter och klumpar sig när den intensiva hettan satt kompressorn ur funktion. En skål med potatissallad har antagit en flysande konsistens med en doft av sura uppstötningar. Från TV:n hörs en metrolog meddela att värmen kommer att stanna i minst 14 dagar.
Fan ja hatar sommarn :mad:

Ja fyfan för att bo i Tjöping :hihi
 
Blev förbannad när jag insåg hur mycker jävla spackling och målning jag har framför mig.

Satans slitgöra!! :huvet

Det är nu man inte ska säga nåt om att gå kurs i hur
man sminkar sig va?? :lol:

Sorry... Kunde inte låta bli...
 
Det skinnställ som jag skulle beställa finns inte i svart/vitt/grått längre. Helvetes jävla skit!!! Nu får det bli ett helsvart istället.
 
*/ ?>
Nyheter
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Back
Top