Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag kör Knox-innerjacka och Pando moto tights. Då kan man ha vad man vill utanpå för att väderanpassa. Funkar kanon.


Och 11 - 18 December Mae Hong Son loop uppe i norra Thailand med min Tracer, 1864 kurvor under cirka 300 Km. Ta på dig bättre. Man lär sig efter hand vad som funkar. Händer och fötter är ju klassiska. Täta runt nacken. En rejäl dagstidning innanför jackan fungerar bäst mot kyla. Köp inte nån skit som Aftonbladet eller Expressen utan investera i DN.Nej, saltet är ingen höjdare, det dödar hojen sakta. Samt är jag för feg att kana runt och kanske omkull nånstans på vägarna pga bakhjulsläpp.
Och så har vi temperaturen också, att köra hoj är så kul att jag glömmer bort kylan. Är det kallt så vips! blir händer och ben stela mycket fort, även ögon och läppar brukar frysa så där efter nån timme i +2C. Inte direkt charmigt när man hasar in på macken och ska köpa korv; "Hjj. Nh knkt knrv mvbrrd, tck."
Annars har jag faktiskt kört hoj tills det blev under noll grader (min gamla XJ900), så kom jag hem stelfrusen och kunde inte tala.
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter deb...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett...