Hämnd eller vad du vill kalla det...

Hahahaha så bra!
Fast du skulle nästan sagt till polisen och fått han anmäld för stöld istället :tummenupp
 
AHAHAHAHHAHA

”Tack för att du snodde min hjälm, hoppas den har suttit bra, GUBBJÄVEL”
 
Haha klockrent! Var lite orolig för att han skulle få stryk faktiskt. Inte för att han inte förtjänar det, men hallå en gammal burksamlare. Det här var däremot helt rätt!
Vad har vi då lärt oss av detta?
Jo ska en suv parkera på skallen kan man lika gärna skippa hjälmen. :D
 
Jag hade gjort både 1:an och 2:an i den istället tror jag, men det är bara för att jag är världens mest barnsliga och omogna 37-åring...
 
Det var väl ändå för lam hämnd tycker jag.
Du kan väl iallafall leta upp och sticka en kniv i däckssidan på hans moppe eller nåt så han får lite ekonomiskt lidande(och träning då han lär få gå, men det är väl mest troligt en tjänst så låt bli att sticka kniven i däcket kanske?).
 
2979716 Det var väl ändå för lam hämnd tycker jag.
Du kan väl iallafall leta upp och sticka en kniv i däckssidan på hans moppe eller nåt så han får lite ekonomiskt lidande(och träning då han lär få gå, men det är väl mest troligt en tjänst så låt bli att sticka kniven i däcket kanske?).
Du tror inte att gubben redan är rätt så "ekonomiskt lidande" redan? :va
 
Fast du skulle nästan sagt till polisen och fått han anmäld för stöld istället :tummenupp
Eller efter att hjälmen var överbackad och gubben började åka därifrån med en defekt hjälm: upplyst närmaste polis om att burkgubben var ute och körde utan hjälm.:tummenupp
 
klockrent gjort!:D kanske lite trist att det bara var du som blev lidande då det var din hjälm som först blev snodd och därefter parkerad på men ändå så jävla rätt gjort:tummenupp
sa gubben inte nåt när han hittade hjälmen sönderknycklad?:tungan
 
Last edited:
Så du förstörde din egen hjälm och gav tillbaks den till honom? :va
Vilken hämnd!.... :dummer


En sak till jag inte fattade var varför du hade med dig hjälmen när du skulle drick den där malt-humle-drycken... :confused:
 
2979864 Eller efter att hjälmen var överbackad och gubben började åka därifrån med en defekt hjälm: upplyst närmaste polis om att burkgubben var ute och körde utan hjälm.:tummenupp
:hihi han skulle även lagt en av sina humle malt drycker i hjälmwen som han garanterat drukigt av samtidigt. Det gillar nog farbror blå. :)
 
*/ ?>
Nyheter
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO

Vulkanen Teide vakar över o...

Äventyr i Algeriet

I januari åker Allt om MC t...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Nu jobbar vi med Katalogen!

Idag startar vi det digra a...

Back
Top