Fy F*N

Peaceinn skrev:
"Tjena Gabor...Menar du på fullt allvar att du inte är med oss att ta över landet....mycket besviken blev vi nu" Citat av gabor.

Det var det jag alltid misstänkt och ni ska finansiera det med stulna cyklar och mopeder.
Ironi.

Nä men allvarligt så pizza bagarna är dom enda invandrarna i hålan jag bor i som jag träffar och dom är alltid trevliga sen träffar man idioterna på krogen och det är ett jävla liv på dom och aldrig att dom tar med sig nå söta systrar inte.
Sen så präglas min invandrarsyn på sådant som man läser och hör via media och det är sällan något bra så just därför tycker jag att ett förbund för bra invandrare som kan komma och synas i media vore något för hur det än är så förstår nog alla, att invandrare inte bara är onda men det är dom som syns.


Lider med dig om du inte fått erfara dom söta systrarna :) Har hört att dom rider in en som r1:an rister under en vid varvtalstoppen :hihi . Skämt o sido så har du redan en sund syn ! Svin o idioter finns överallt i alla färger och former ! citat:Första gången dom visar vilka dom är ....tro dem !
 
ah17 skrev:
Jag har ju tjatat om detta tusen gånger.

Mångkulturens oundvikliga konsekvens normupplösningen. Så berikar den oss.

Jag tror inte normupplösning är oundviklig. Däremot skall man nog inte tro, som många gör, att alla egentligen har samma värderingar.
En vanligt tankesätt verkar vara att alla är som svenskar, egentligen.
"Bor en person bara i sv i tre år och får mat och uppehälle så kommer den att förstå/inse att svenska värderingar är bra." Icke.

För att skapa en "svensk" skall en person uppfostras av sina föräldrar som skall ha "bra" värderingar, umgås med andra barn, gå i skola i 12 år(!). Sedan skall den helst göra lumpen och heja på sverige i OS. Efter denna långa process av socialisation har en "svensk" skapats.

En människa som varken uppfostras av sina föräldrar/pingistränare/lärare/poliser/soctanter, hoppar av skolan tidigt och aldrig får handling-konsekvens, bra-dåligt, kommer att bli avvikande.
Så enkelt är det.

Vågar knappt tänka på hur Hassan kommer att agera i tonåren när han börjar testa gränser på allvar, om han inte får några gränser. :skrämd

Gabor2&co: se till att göra reklam för alla skötsamma invandrare, de som åker till jobbet 7-16, åker hem, äter och sover, kommer liksom inte med i Aftonbladet.
 
[- sNaIjK -] skrev:
Det är en kultur som sakta men säkert växer fram. På min grannskola i gymnasiet blev alla tjejer kallade "hora" och spottade på om dem gick igenom en korridor där en viss klass hade sin undervisning.

Ere sant?
Ni som går på andra skolor, blir tjejer där skolor också kallade hora?

Har det blivit ett vanligt ord som "Datorn är bög, den funkar inte" utan större laddning?

Eller är det som engelskans Bitch som ofta bottnar i förakt?
 
General E skrev:
Eller är det som engelskans Bitch som ofta bottnar i förakt?

Jag tror det bottnar i respekt för svensk kultur och tacksamhet för att sverige tagit emot flest invandrare i världen. :banana
 
Nyheter
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Back
Top