Jönsson1
Ny medlem
Min röd svarta cr 500:a som kom upp.
35000 kr begärt.
Har också ett extra motardkit komplett.
9000kr.
35000 kr begärt.
Har också ett extra motardkit komplett.
9000kr.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Enginehardware skrev:K.Grodingh´s gamla Hondor är sålda, hans nya supersnabba Husaberg ligger i delar i vår verkstad, för modifiering. kanske 710cc 85mm x 103m.
Kom till MC mässan i GBG o kolla på vår hoj , samma monter som vanligt.
Om det finns intresse så har jag en beg kompl hoj i delar, ram 2004, motor 2002/2003 650cc eller 670c, Fjädring Öhlins ny dämp beg gaffel, Plast i bra skick-mycket nytt,
frästa styrkronor blå elox,
Det som saknas är Hjul samt hjul axlar.
den blir er för ca 20000kr.
Hlsn
Thomas
www.enginehardware.se
Jag har tyvärr inge stålars just nu. Men hjälper gärna sälja Olof Eriksson skrev:För att det blir lättare att gå in i kurvorna när man inte behöver fundera så mycket på kopplingsarbetet! Det går fortfarande ställa upp den i sladd. (det är alltså en sån koppling som minskar motorbromsen, finns också sånna som funkar som automatkoppling så man kan starta på vilken växel som helst och inte behöver använda kopplingen vid växlingar)
Den kräver tillvänjning och slits lätt ut om man hanterar den fel. Men helt klart en smart grej för enduro. Swedie skrev:Definitivt!hör av dig, eller så gör jag det.
Helställ på isen?
Skinnställ funkar kanonbra, långkallingar under och en jacka över bara, jag har aldrig frusit om annat än fötter, händer och ansikte. Och som TomK sa, tryggt bland dubbarna.Dee_cati skrev:Skinnställ är bara att glömma, då fryser du ***** av dig.
Dee_cati skrev:Jag kan bara säga att jag tycker min hoj var prisvärd men det beror ju på vad man ska ha den till. Gata=inte prisvärd, leka bana=prisvärd.
David P. skrev:Hmm.. För dyr för gatan? Men billig för banan..?![]()
![]()
/Dave
Kan bara hålla med!Wheeliedevil skrev:Ja, Swedie. Det är lätt att halka in i motardvärlden. Trots Repsol-turbon som förra hoj så har jag faktiskt mycket roligare nu. Massor med fördelar:
* Behöver inte vara tokrädd för o repa/ramla
* Billiga i försäkring (för gatbruk)
* Smidiga, rappa, sladdvänliga
* Billigare i inköp mot sporthoj av värre kaliber
* Går inte lika fort = (ska inte säga) inte lika farligt, men ni fattar.
* Mycket busvänligare än klumpiga sporthojar.
* Billigare delar, typ plast och dyligt
Nu klankar inte jag alls ner på sporthojar, jag har provat bägge och själv fastnat för detta. Missförstå mig rätt.![]()
Swedie skrev:Sponsra mig!Jag har tyvärr inge stålars just nu. Men hjälper gärna sälja
![]()
Du skiter ju hojarhoho, om så vore fallet. jag utnyttjar bara vartenda öre jag har / haft.jonte76 skrev:Sponsra digDu skiter ju hojar
Swedie skrev:Nä usch gubbar. Såg en film just. "best of 2005". godness sake...
30 lakan kan jag lägga på nått.. gärna momsa. Tänkte köpa in i företaget isåfall![]()
Erbjud mig nå läckeerrrt.
Jag tycker den belyser allt som är underbart med motard! Hoppas på en likartad körning efter Ungern. |
|
Gotland Ring Bike Week 2026, Early Bird erbjudande!
Den 3-5 juli slår vi upp po... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |