Dagens Blocket! (mc-relaterat)

Öhlins är det enda märket som inte åldras, så köp öhlins fjädring eller framgafflar nu till din hoj och de kommer se till att din hoj är lika bra som de kommande hojarna i framtiden.

Kuggfråga: Hur många framgafflar har man normalt på en hoj?
A en
B två
C jättemånga
 
Kuggfråga: Hur många framgafflar har man normalt på en hoj?
A en
B två
C jättemånga

Ska man vara petig sa han ju till, inte på, så det kan tolkas som att man har lite reservgafflar. :hihi
Sedan finns ju Niken också, men det är ju inte en normal hoj. :gnissla
 
Just nu 8849 Blocket-annonser som innehåller ordet "unik". Förvånansvärt nog inte mer än 554 motorcyklar...I vilket fall som, tänk om Leif från Saleboda mönsterskyddat namnet på sin styrdämpare. Han hade skrattat hela vägen till banken, hela vägen hem plus ett varv runt jorden.

Du fick mig att söka "unik" på blocket motorcyklar. Man kan nästan räkna de vekligt unika hojarna på fingrarna och övriga är nästan lyteskomik.
 
Men hallå hojen har 10-15 år gamla Öhlins prylar! Alla vet att gamla öhlins delar gör hojen direkt till en GP hoj som enkelt kan matcha nu tidens gp hojar.
Lätt värd det priset de vill ha för sina begagnade öhlins monterade hojar!

Öhlins är det enda märket som inte åldras, så köp öhlins fjädring eller framgafflar nu till din hoj och de kommer se till att din hoj är lika bra som de kommande hojarna i framtiden.

Många gånger är ju iofs Öhlinsprylarna renoveringsbara i motsats till vad som sitter original på flertalet äldre maskiner.

Min gamla snöskoter valde jag av ungefär den anledningen, den har Öhlinsdämpare som jag kan renovera och även modifiera ifall jag önskar.
 
Vafan, det var ju inte länken JAG länkade???I

https://www.blocket.se/vi/78823655.htm

Den Här, var Yamahan kom ifrån har jag ingen aning
 
Last edited:
Är det viktigare att nämna femtio mil efter service än elva tusen mil totalt...?
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top