Dagens bild

Fint väder och fin körning mot norska fjällen.
En kaffe vid en kraftstation är alltid trevligt.
Dessutom bra sällskap, långt därnere ser ni tydligt bland annat @BrooklynS med en kaffekopp.
Bara att borsta av sig, och tuffa vidare söderut.

View attachment 499407
Det känns som om du borde investera i ett stödtill hojen :D
 
Eller ännu bättre helt enkelt säga att det är en kompis motorcykel som du har hemma i ditt garage och du får köra med den som tack. Vet en kompis som sa så när hans flickvän frågade varför det kommit en till motorcykel i garaget.
Vad gjorde flickvännen i hans garage?
 
Ursäkta - kunde inte låta bli....
View attachment 499470
😡 Inte okey i mitt tycke lägga ut här och även ifall du tagit fredagsgroggen tidigt... Nä, där sjönk du i mitt anseende 🤔 Ursäkta mig också för detta inlägg/svar på ditt inlägg! Usch, va jag är trött på dessa kommentarer av mestadels trånsjuka män som tror sig är roliga. Tack för ordet!
 
😡 Inte okey i mitt tycke lägga ut här och även ifall du tagit fredagsgroggen tidigt... Nä, där sjönk du i mitt anseende 🤔 Ursäkta mig också för detta inlägg/svar på ditt inlägg! Usch, va jag är trött på dessa kommentarer av mestadels trånsjuka män som tror sig är roliga. Tack för ordet!
OK - borttagen
 
Fick besök av en grävling idag, utöver en garagevistelse blev det en trevlig kvällssväng runt Överkalix över älven med Rödupps färjan och upp till Jockfall för lite mat och sen söderut och upp på Brännaberget för lite utsikt och midnattssol.20240607_202005.jpg20240607_221848.jpg
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top