En gång i tiden va dom orange me lite svarta detaljer, sen fick någon smaklös designer för sig att adda massa vita detaljer... Tur att de finns orange plast å sprayfärg...Det måste vara den orangaste 1290 jag sett! Cool!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
En gång i tiden va dom orange me lite svarta detaljer, sen fick någon smaklös designer för sig att adda massa vita detaljer... Tur att de finns orange plast å sprayfärg...Det måste vara den orangaste 1290 jag sett! Cool!
Gårdagens natt-safari. Vem hänger en grön lampa mitt ute i stora skogen??
Och vad är dom där blåa tunnorna på marken??
.. och varför är jag mitt ute i vildmarken när jag borde ligga hemma och sova??
View attachment 461738
Ja. Det finns nånstans långt ner i trådlådan här på sporthoj.Ingen här som kollat på Street Hawk? En polis-serie från 1985 med en snubbe som kör en superteknisk motorcykeloch spöar upp badguys.
View attachment 461723
Har vi nån TV-serie tråd?
Jag förstår att motorcykeln är underhållande att köra, men den där kombinationen av färger känns inte helt harmonisk.Sämre morgon kan man ha..
Var och en för sig - jag gillar den!Jag förstår att motorcykeln är underhållande att köra, men den där kombinationen av färger känns inte helt harmonisk.
Hoppas jag får skriva så utan att framstå som hatisk.
Jag tycker den färg kombon är ful, men man kan ta istället å byta plast delarna från S modellen som har orangea då...Jag förstår att motorcykeln är underhållande att köra, men den där kombinationen av färger känns inte helt harmonisk.
Hoppas jag får skriva så utan att framstå som hatisk.
Du får säga precis vad du vill, så lättkränkt är jag inte... Det är dessutom bara en lånecykel över dagen då min GS Adventure skulle fixas lite.. Tanken vara jag eventuellt skulle byta till en sån här och själv tycker jag den är supersnygg men tyvärr vore det ett steg neråt på många sätt från min BMW så beslutade mig där och då att inte byta efter att ha velat fram och tillbaka i 2 månader..Jag förstår att motorcykeln är underhållande att köra, men den där kombinationen av färger känns inte helt harmonisk.
Hoppas jag får skriva så utan att framstå som hatisk.
Vad var kass?Du får säga precis vad du vill, så lättkränkt är jag inte... Det är dessutom bara en lånecykel över dagen då min GS Adventure skulle fixas lite.. Tanken vara jag eventuellt skulle byta till en sån här och själv tycker jag den är supersnygg men tyvärr vore det ett steg neråt på många sätt från min BMW så beslutade mig där och då att inte byta efter att ha velat fram och tillbaka i 2 månader..
Brandgult!Det är kombinationen av blått och brandgult som mina ögon tycker är orimlig. 950 adv fanns i någon extremvariant av det.
![]() |
Strängnäs Bike Show den 30/8
Sista lördagen i augusti är... |
![]() |
Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna
Under lördagen kördes Mälar... |
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |