Kratoz
Gudomlig sporthojare
Haha, ja så verkar det här men mindre så på andra sidan pölen.Det är väl tvärtom numera. Politiker ger råd och sakkunniga bedriver politik.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Haha, ja så verkar det här men mindre så på andra sidan pölen.Det är väl tvärtom numera. Politiker ger råd och sakkunniga bedriver politik.
Växlar lite, beroende på vem som är president iofsHaha, ja så verkar det här men mindre så på andra sidan pölen.![]()
Inte nödvändigtvis, här en länk till en Community-läkare man kan ställa frågor till, Ken Jeong. och faktiskt få vettiga logiska svar på ditten och datten.Det är väl tvärtom numera. Politiker ger råd och sakkunniga bedriver politik.
? vilken lustig läkare!Ken Jeong
Han är både läkare (invärtes medicin) och komiker. Du känner nog igen honom från tv-serien Community som visas på Kanal 6. Hans är nog mest berömd för MEME-citatet "Gaaayyyy!"? vilken lustig läkare!
En till som inte riktigt fattar vad KRISINFORMATION.SE egentligen menar medVarför testa sig om man känner sig sjuk?
Olycklig men inte felaktig?– Det var en olycklig formulering att de gick in i stapeln ovaccinerade, säger Britta Björkholm, chef på avdelningen för smittskydd samt är ansvarig för rapporten.
Är det samma årstotal som vi haft uppe här? Den var alltså felaktig(fast "rätt" iom skrivelsen som nu är ändrad).Totalt har 3 759 patienter med bekräftad covid-19 intensivvårdats mellan vecka 1 och vecka 48 i år, enligt statistik från Svenska intensivvårdsregistret. 123 var vaccinerade, varav 21 av dessa alltså har redovisats som ovaccinerade i den aktuella figuren.
Vad handlar allt tjafs om då? Och vadå problem?Britta Björkholm är tydlig med att detta inte har påverkat eller på något vis förvrängt statistiken då det enbart handlar om ett redovisningsproblem.
Ajdå, TV har jag inte tittat på i säkert 20 år. Kollar youtube istället. TVn spelar jag golf på, den är inte ens inkopplad till antennuttaget.Du känner nog igen honom från tv-serien Community som visas på Kanal 6.

Lätt för Sverige bli bättre än vilket annat land som helst ! Ju mindre man testar desto färre fall.Några av senaste veckans löpsedlar.
Jag tror någon killgissar här...
Det skall för övrigt bli intressant med den norska spridningen nu och deras agerande kontra vårat. Nu är det ju deras tur att få in smittan tidigt. Nu lär vi se om deras agerande i första fasen har bättre effekt kontra vårat agerande när vi var där.
Det är väl det som är meningen?, söndra för att härska...Vad det sliter på relationer, det här.
Enig.Det är väl det som är meningen?, söndra för att härska...
Men någon av de tre The hangover-filmerna har du väl sett? (Baksmällan) Han spelar en rolig och jättekonstigt karaktär men det måste vara en del av han själv ;-D ..och ingen kan ana att han är läkare.Ajdå, TV har jag inte tittat på i säkert 20 år. Kollar youtube istället. TVn spelar jag golf på, den är inte ens inkopplad till antennuttaget.
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |