Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Silwer skrev:en DR har rätt små chanser skulle jag tro, men den funkar ju fint som grussmiskarhoj och där kan ju de försöka hänga på med sina caféracers![]()

Prästen skrev:DRn på bilden är väl en ganska renodlad streetfighter???

tuppjuck skrev:Kina? I somras? Åkte du med craze kanske?![]()
RedBaron skrev:För den hugade spekulanten så finns det nu en Sporton (Snortster, Norley) till salu på blocket: http://www.blocket.se/view/6722770.htm?caller=mo_s&l=0&city=0&c=1
Underbar !oXydex skrev:För er med böjelsen så har jag en ganska så läcker bild på en Norton i min profil. Skickar länken direkt till bilden om ni inte orkar slösurfa in och titta på bilderna där. Måste säga att skicket verkligen är kalas på den gamla hojen
http://www.ida.liu.se/~stkar/gallery/sporthoj/040730_norton.jpg
oXydex skrev:För er med böjelsen så har jag en ganska så läcker bild på en Norton i min profil. Skickar länken direkt till bilden om ni inte orkar slösurfa in och titta på bilderna där. Måste säga att skicket verkligen är kalas på den gamla hojen
http://www.ida.liu.se/~stkar/gallery/sporthoj/040730_norton.jpg
RedBaron skrev:Underbar !
Var sprang du på den ?
Najs bilderBiker66 skrev:Tittar ni på dylika hojar har jag några bilder på min hemsida med godbitar på Gelleråsen -02, kolla under 'Anecdotes'.
Som denna, en riktig (cafe)räser...
Troligen, varken motor eller ram är från en Manx.Prästen skrev:jag gissar på en gammal es2a i featherbedram......eller?
Biker66 skrev:Tittar ni på dylika hojar har jag några bilder på min hemsida med godbitar på Gelleråsen -02, kolla under 'Anecdotes'.
Som denna, en riktig (cafe)räser...
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |