Aprilia SXV

Kan annars rekomendera xv tuner istället för tuneboy. Då kan du koppla upp dig mot vilken sxv rxv som helst och även ladda i mappar och korrigera mappar och se realdata. Plus att det e billigare ;)
 
Hej allihopa SXV ägare, är ute efter ett bakdrev till min 450 -07a

Det är ett 56 (kan tänka mig större också) kuggars jag är ute efter, hittar ingenstans :( vet ni något ställe som säljer detta??

/ simondeax:rock
 
Hej allihopa SXV ägare, är ute efter ett bakdrev till min 450 -07a

Det är ett 56 (kan tänka mig större också) kuggars jag är ute efter, hittar ingenstans :( vet ni något ställe som säljer detta??

/ simondeax:rock
56!?
Det är ju 10 kuggar upp mot original, är du säker på att du verkligen har det?
 
20140401_085558_Android.jpg
Japp. Plockade isär 2 färgpennor (sånna man köper till bilar.Volvo) som jag hade på jobbet. Gjorda i aluminium och går precis in i slutröret. Klämde ihop dom på ena sidan för att få ett mindre utblås. Stoppade in dom och den vart lite tystare. Fick inget påpekande på ljud nivån denna gång i alla fall Kan fixa en bild om det kan hjälpa..
 
Hej!

Jag är snart ägare till en SXV 550 2008. Dock saknas det en manual till hojen som jag skulle vilja ha tag på.
Jag hittade denna sida: http://slorider.com/Aprilia/

Det verkar vara till 2006, men frågan är om det skiljer någonting i manualerna på dessa hojar genom årsmodellerna?
 
Hej allihopa, behöver lite hjälp med min Aprilia sxv, va ute och körde igår och helt plötsligt så dog hastighetsmätaren, inkl bakljus & blinkers. Bromsljus,framlampa samt elstart fungerar dock.
Behöver verkligen hjälp så är det någon som vet vad felet kan vara??

/ Simondeax
 
Har för mig att hastighetsmätaren mm försvann för mig med en gång i tiden, prova att koppla loss batteriet i ett par minuter, sedan är allt ok om du har tur :)
 
Hej allihopa, har hittat felet på min ej fungerande hastighetsmätare och det var en säkring som gått sönder, men bytt den nu och problemet återstår fortfarande.

Alltså jag sätter i en ny säkring, sen fungerar det. Men om jag ska tuta så dör den igen och säkringen är förstörd, vad kan det va för fel? det har ju fungerat förut??

Tacksam för svar

Mvh Simon
 
*/ ?>
Nyheter
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO

Vulkanen Teide vakar över o...

Äventyr i Algeriet

I januari åker Allt om MC t...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Nu jobbar vi med Katalogen!

Idag startar vi det digra a...

Back
Top