Aprilia SXV

Kan annars rekomendera xv tuner istället för tuneboy. Då kan du koppla upp dig mot vilken sxv rxv som helst och även ladda i mappar och korrigera mappar och se realdata. Plus att det e billigare ;)
 
Hej allihopa SXV ägare, är ute efter ett bakdrev till min 450 -07a

Det är ett 56 (kan tänka mig större också) kuggars jag är ute efter, hittar ingenstans :( vet ni något ställe som säljer detta??

/ simondeax:rock
 
Hej allihopa SXV ägare, är ute efter ett bakdrev till min 450 -07a

Det är ett 56 (kan tänka mig större också) kuggars jag är ute efter, hittar ingenstans :( vet ni något ställe som säljer detta??

/ simondeax:rock
56!?
Det är ju 10 kuggar upp mot original, är du säker på att du verkligen har det?
 
20140401_085558_Android.jpg
Japp. Plockade isär 2 färgpennor (sånna man köper till bilar.Volvo) som jag hade på jobbet. Gjorda i aluminium och går precis in i slutröret. Klämde ihop dom på ena sidan för att få ett mindre utblås. Stoppade in dom och den vart lite tystare. Fick inget påpekande på ljud nivån denna gång i alla fall Kan fixa en bild om det kan hjälpa..
 
Hej!

Jag är snart ägare till en SXV 550 2008. Dock saknas det en manual till hojen som jag skulle vilja ha tag på.
Jag hittade denna sida: http://slorider.com/Aprilia/

Det verkar vara till 2006, men frågan är om det skiljer någonting i manualerna på dessa hojar genom årsmodellerna?
 
Hej allihopa, behöver lite hjälp med min Aprilia sxv, va ute och körde igår och helt plötsligt så dog hastighetsmätaren, inkl bakljus & blinkers. Bromsljus,framlampa samt elstart fungerar dock.
Behöver verkligen hjälp så är det någon som vet vad felet kan vara??

/ Simondeax
 
Har för mig att hastighetsmätaren mm försvann för mig med en gång i tiden, prova att koppla loss batteriet i ett par minuter, sedan är allt ok om du har tur :)
 
Hej allihopa, har hittat felet på min ej fungerande hastighetsmätare och det var en säkring som gått sönder, men bytt den nu och problemet återstår fortfarande.

Alltså jag sätter i en ny säkring, sen fungerar det. Men om jag ska tuta så dör den igen och säkringen är förstörd, vad kan det va för fel? det har ju fungerat förut??

Tacksam för svar

Mvh Simon
 
Nyheter
Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

Back
Top