Aprilia dorsoduro

Jag har kört den. Kändes väll okey. Inget jätte häftigt , inga monster bromsar.

Vill man ha en motard/fighter som faktiskt går att förflytta sig mer än 1 mil så är den nog kanon.

Åk och prova. Den har en bror som heter shiver som är identisk fast lite andra kåpor.
 
Kolla denna länk på min nya pimpade Dorso med GPR...vilket muller det blev ra:D

http://www.youtube.com/watch?v=1TEg9LAEBag

Najs!

Myyysigt! :tummenupp Vad gick GPR-systemet på? Ska själv fixa ny nummerplåtshållare + lite annat till min älskling när jag får råd! Det grävdes ett stort hål i plånboken efter att ha köpt hojen :gnissla men den har varit värd vart enda öre så här långt :)
 
Hur är dorsodoron att försäkra?

Bor i Jönköping innerstad och betalar ~4700:- för en halvförsäkring (offroad försäkringen) via Bilsport och MC = :tummenupp imo. Kollade även med Länsförsäkringar, men de kunde inte matcha det priset...tror dom skulle ha 12000:- för en halv :rolleyes:
 
Myyysigt! :tummenupp Vad gick GPR-systemet på? Ska själv fixa ny nummerplåtshållare + lite annat till min älskling när jag får råd! Det grävdes ett stort hål i plånboken efter att ha köpt hojen :gnissla men den har varit värd vart enda öre så här långt :)

Aaa...shit. Sorry att jag inte svarat, är inte här inne så mycket...slangar ju hojen fortfarande, hehe.
Fick as bra pris på Aprilia-center som ny har lagt ner förstås. Tror jag gav 7000kr. Dom skule kostat runt 8500kr vet jag. Nu är det Power-bike i Arlanda stad som tagit över många av deras kunder. Synd för Denny där var en kanon trevlig kille som hade koll och man fick inga fantasi priser utan rimliga.
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top