Är det jag som inbillar mig?????

inte bara i sthl.

mötte minst 4 st från halmstad till gbg förut.

tog en tur med hojen förut här hemma i thn och mötte 2 st till på vägar jag aldrig sett dom förut
 
Det är ju mycket trafikpoliser ute VARJE onsdag, Antagligen för att det är extra mycket bil & hojrelaterade aktiviteter på just Onsdagar.

Har du missat det menar du:va
 
Eller så chansar man :tummenupp

Edit: Fast det gör inte jag, kör på känslan och tanken. :)


Jag törs fan inte. Jag sitter och håller stenhårt på kortet. Men hur kul är det! Snart skiter jag i polisen och gasar ändå.
:tungan

Men va säger man OM dom stoppar en?

Näää konstapeln du har fel! :mattias
 
shååååååja, jäfla guppjäfel,jättattacken ligger näära nyy,vafan skulle inte du övningsköra med nån imorrn :va :va

eller så säger du att du känner mej :) :) :)

Hmmm smart! Tack, det tror jag faktiskt är bästa tipset! hehe



Perfa, polisen lär ju lätt falla för platt hjälmfrilla, hängigt skinnställ och förstor collegatröja! :rolleyes:
 
Last edited:

Men va säger man OM dom stoppar en?

Näää konstapeln du har fel! :mattias

Det funkade för mig en gång... :gnissla

Polisen ville ge mig böter för 135 km/h på 90 väg. Jag sa åt honom att "nej, det godkänner jag minsann inte", så tillslut lyckades jag pruta ner hastighetsöverträdelsen till "endast" 105 km/h på att prata med killen i en, kvart ca. :D

Han var rätt ung, en äldre polis satt kvar i polisbilen & såg sur ut. Kanske det var en stackars aspirant han skickade ut på mig eller något. Men det funkade i alla fall att hålla fast vid att han hade fel! :tummenupp
 
men va det inte extremt mycke snutar ut på stan ikväll i sthlmsområdet:va :va :va

Det var väl fotbollsderby och polisen trodde att alla huliganer körde hoj just ikväll. Det är vad jag tror men jag kan ha fel......det var så länge sedan jag bodde i Stockholm så jag är lite osäker. Däremot vet jag att en polisbil dök upp i Lunda i tisdags och förstörde alla mina planer på att hjula med polarens underbara motard.

Edit: Så länge ridande polisen inte är ute och patrullerar så är jag safe :yoparty
 
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top