Street Bandit
Gudomlig sporthojare
- Gick med
- 30 May 2013
- Hoj
- HD Street Bob,Yamaha xtz660,Yamaha SR500,Zundapp KS 125
Verkar vara väldigt platt på mitten,bara kört på strippen,?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Verkar vara väldigt platt på mitten,bara kört på strippen,?
Elvis får nog hämta några fler toarullar och sätta upp en automat för handsprit. Kan du hälsa honom det?![]()
Inte på denna. Fram-placerade peggar. Man kan endast lätta lite på rumpan för att undvika hjärnskakningarna.Kanske stå upp och kör ?
Schysst att lämna lite armering till reparationenDen senaste höll jag mig på hjulen också. Den spräckte sidokåpan på ett intressant sätt och lämnade kvar lite hår...
View attachment 528778

Då vet du varför det finns PLATTOR till HD. Bara att komplettera med bakom peggarna.Inte på denna. Fram-placerade peggar. Man kan endast lätta lite på rumpan för att undvika hjärnskakningarna.

Det är nog mest en synvilla, där var "lågt lufttryck" kan vi väl säga. Tyvärr var det lite för tydligt vad som var fel, så jag la en timme på att kränga av däcket och sätta i en plugg från insidan för att sedan kränga på igen helt i onödan. Där satt en liten skruv till i däcket... Så jag har beställt 2 nya däck istället, dessa börja ta slut ändå.Verkar vara väldigt platt på mitten,bara kört på strippen,?
Precis sådana enduro spår som jag gillar. Vart i Sverige är detta?Det var ojämnt där jag var igår.View attachment 528961



Hm fattar ju inte så mycket men det är lugnt! Jönköping! Älskade Farfar o Farmor är från Tegelbruksgatan! Stenkast från Vätterns strand! 60-70 tal vilka minnen!Förbättrade pekprecisionen för att peka på pekskärmen genom att sy elektriskt ledande tråd genom handskarnas pekfingrar. Funkar skitbra. Handskarna hade ju redan såna där pads på pekfingret men de sitter ju liksom på fel ställe.
https://www.electrokit.com/lilypad-konduktiv-sytrad-rostfritt-12m
View attachment 529013
Navigerar med smartphone/googlemaps, man lägger upp en rutt med (max 10!) stopp och när man passerar ett stopp så måste man peta på en knapp i appen för att fortsätta till nästa stopp, hade hoppats att man kunde göra det med röstkontroll men har inte fått det att funka.
View attachment 529014
Har satt in ett Sena 3S Plus Universal headset i hjälmen (LS2 MX702 Pioneer) som var förberedd med uttag vid öronen, inget hifi ljud precis men det duger väl för navigation.
View attachment 529016

|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |