magnus_moss
Racing is life!
- Gick med
- 11 Aug 2003
- Ort
- västkusten
- Hoj
- Kawasaki Supersport, KTM Supermono, ISR Forgotten Era, Honda CB750
VÄLDIGT trevligt Thomas, och en VÄLDIGT trevlig tischa också!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
VÄLDIGT trevligt Thomas, och en VÄLDIGT trevlig tischa också!
Ser nog extremare ut än vad det är.Kolvarna med högre dome såg ut att behöva extremt mycket duration för att gå att köra på macksoppa. Det var ingen liten kulle.
Klart det ska vara Vance & Hines på en gammal Suzuki

När jag mecka med motorer hade jag modellera för att kolla så ventiler inte slog i kolvarna vid högre komp och högre lyftSer nog extremare ut än vad det är.
Vet inget om dessa gamla GS-motorer men skulle inte tro att originalkompressionen var så väldigt hög med dagens mått.
Finns nog en del marginaler i motorn.
Yoshimurakammar är fränt att ha oavsett.
Kolvarna med högre dome såg ut att behöva extremt mycket duration för att gå att köra på macksoppa. Det var ingen liten kulle.
Kollade på detta med Hype men då jag jobbar och kollar på dator blev det svårt, verkade vara en telefongrej. Hursomhelst, ni som kollar tryck gärna på en Hypeknapp om ni hittar en någonstans, kommer gynna oss men inte kosta er något. Är nyfiken på vad som händer om en blir hypad.Jag har inte så bra koll men är det inte så att när man har över 1000 prenumeranter så får man en liten ersättning från Youtube? Att titta på klippen via denna tråd blir samma sak som att vi titta på Youtube för Grandell? Tänker om det påverkar den lilla ersättningen så är det liten uppoffring för oss tittare att se lite reklam eller det kanske bara går på antal visningar?
Edit: Vet inte hur den fungerar men visa mindre kanaler har en hype-knapp där man utan kostnad som tittare kan skänka "poäng" genom att trycka på den och hjälper mindre kreatörer att få större spridning på sina klipp.
Grymt! Har hypatKollade på detta med Hype men då jag jobbar och kollar på dator blev det svårt, verkade vara en telefongrej. Hursomhelst, ni som kollar tryck gärna på en Hypeknapp om ni hittar en någonstans, kommer gynna oss men inte kosta er något. Är nyfiken på vad som händer om en blir hypad.
Det skulle jag uppskatta.
Det verkar funka med hajpen, tack för hjälpen till dig och JMKbiker.Det verkar bara fungera i mobilen.
Man får svepa kommentarerna åt sidan, syns att det är två prickar över till höger.
Skumt att det är så dolt.
Min storebror heter Jean-Claude van DammeTa nu inte illa upp, jag menar detta på bästa möjliga sätt, men, är du Lasse Åbergs okända lillebror?![]()
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |