Cicci W
Ny medlem
Fixa hojen i vinter? Ni missar väl inte annonsen på alla extragrejer och en hel del originaldelar som finns ute på annons nu!? 
PM:a vid intresse och frågor.
/Cicci

PM:a vid intresse och frågor.
/Cicci
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har en 2013 och bor i sthlms innerstad, har trygghansas avställningsbara. Betalar 2113:- när den är påställd, ca 2-300:- efter avställning. Totalt ca 12000:- per år.
Värdefull input är att när du en gång börjat använda QS you can´t stoppNågon som monterat Triumphs egna QS på sin cykel och har någon värdefull input?
Tar tacksamt emot tips på justerbara fotpinnar. Jag skulle behöva få upp dem en bit,. utan att betala massor =P
Tar tacksamt emot tips på justerbara fotpinnar. Jag skulle behöva få upp dem en bit,. utan att betala massor =P
Ingen som helst koll på kvalitén, men på ebay finns mängder av justerbara fotpinnar från Kina... Någon annan kan säkert yttra sig om kvalisort på dem
Typ http://www.ebay.co.uk/itm/Adjustabl...pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item257b6363c9
Kollade Trygghansa, men för mig kostade avställningen strax över tusenlappen per månad, och runt +2000 när den är påställd...![]()
Visst kostar dom en bra slant. En fördel är att det brukar gå att få tag på delar ute vid banorna om olyckan skulle vara framme. Men som sagt, jag gick den dyra vägen och köpte Kina saker först....Oh jag skulle vilja ha ett par från PP tuning jag också =) det ser ut som att man skulle kunna ställa dem precis som man vill ha dem. Men dyra. Jag ska skriva upp dem på min önskelista, jag tycker nog att jag varit tillräckligt snäll i år...!=P
Visst kostar dom en bra slant. En fördel är att det brukar gå att få tag på delar ute vid banorna om olyckan skulle vara framme. Men som sagt, jag gick den dyra vägen och köpte Kina saker först....![]()
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |
|
![]() |
Stark Varg EX, en smygande ninja!
Nu har jag och Varg EX hunn... |
![]() |
BMW presenterar Vision CE
I samband med IAA Mobility ... |