Sketsnack/Allmänt tjöt

Vet inte hur bra vädret är idag för en tur... :hihi Men hey såg en Blå R1:a ute på Ljungarums industriområde när ja åkte till jobbet, så han var nog MC sugen med tanke på spöregnet.
 
12mil lite drygt idag på nya R1an sjukt go gång i den och den är verkligen högljud =)

Nu har man ju precis konvererat till blå/vitt, men gammal Yamaha-räv som man är så kan man ju inte annat än gilla ljudet och gången i nya R1:orna, speciellt sedan de började med cross-plane / ojämn tändningsordning.
 
Ja jag vet ju vad Dennis tyckte när han bytte sin k2a mot en R1a men innan han gjorde det va han ju helnöjd med gixxern faktiskt ! "inget dryg"
 
Provkörning i eftermiddag då !
Tveksamt. Tänkte göra ett par moddar till innan jag sätter ihop allt men bitarna har inte kommit än :)

Skulle passa dig fint på gixern K-man!! :D
Vad farao är det där för nåt? Trodde det var ett fult sf-lyse först :D
Det är du som kör svart nakenhoj, inte jag :7peta Kör med den krukan på kortegen och skräm alla barnen! :D
 
Last edited:
Såg att någon på en helsvart fireblade -94/96 blivit stoppad av en svart v70 i göteborgsbacken när jag var påväg hem idag. Surt om man skulle förlora kortet på premiärturen! Ta´t lugnt
 
*/ ?>
Nyheter
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO

Vulkanen Teide vakar över o...

Äventyr i Algeriet

I januari åker Allt om MC t...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Nu jobbar vi med Katalogen!

Idag startar vi det digra a...

Back
Top