Polisbilder!

Sitter förbryllad över vad de egentligen kan ha sagt till poliserna precis innan de körde en börnis. Någon som vet?
1:46-

Kanske hör fel men frågar inte mc-killen: "Ska vi rejsa?"
Och polisen svarar (suprise): "Nej"

Extra coolt om så var fallet i alla fall. :D
 
Sitter förbryllad över vad de egentligen kan ha sagt till poliserna precis innan de körde en börnis. Någon som vet?
1:46-

Jag har för mig att jag läst i en annan tråd att de frågar poliserna om de får leka, eller något. Svaret blev i vilket fall som helst nej... :D
 
30822_382812683052_550403052_4032194_3518189_n.jpg


blev stoppad idag, ingen böter än men det ska åklagaren bestämma.
 
Kommer man på Sydskånes körningar måste man vara nykter:tummenupp
 

Bifogat

  • alko.jpg
    alko.jpg
    56.5 KB · Visningar: 640
Blev tagen med laser av denna mannen plus typ 5 anhängare till honom, resulterade i minst 4000:- böter och utlåning av kortet i ett par månader :mad:
 

Bifogat

  • polis_290162a.jpg
    polis_290162a.jpg
    24.1 KB · Visningar: 809
Blev tagen med laser av denna mannen plus typ 5 anhängare till honom, resulterade i minst 4000:- böter och utlåning av kortet i ett par månader :mad:

Jag har sagt det förr och jag säger det igen... Man ska aldrig stanna för en snut dom vill ändå bara ge än böter..

I övrigt så måste det där vara den bittraste snut jävel jag sett näst efter idoit snut jäveln som kasta in mig på kronoberg sist... Han va fan inte vacker!
 
De tyckte jag var förståndig som stannade.... eftersom dem var 5 snutar som stod där så vågade jag inte sticka......tror aldrig jag hade vågat smita ändå :confused:
 
Nån som lyckats dra ifrån en mc snut? jag har aldrig fått häng av nån men är tveksam på om man skulle våga ge sig på att.. Dom är väl rätt grymma på att köra?
Bilarna skiter man ju fullständigt i. :P
 
Nyheter
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. S...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre sky...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigal...

Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgforma...

Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ...

Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Back
Top