Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Hur går det med banan?
blir ju ruggigt sugen på o köpa en motard när man bor så nära..
Kan jag hjälpa till om nån kan lära mig sladda o gå på ställ=D
Det går framåt! Hade arbetsdag i lördags du vi små fixade lite o funderade vad som behövs göras o i vilken ordning.
Om allt går enl. planerna så öppnar vi officiellt för träning under sommaren.
Sladda lovar jag lära dig om du hjälper till
Den 25:e är det allmän arbetsdag för hela klubben och vi kommer att fortsätta att jobba vidare med banan o allt omkring då så då är du och alla andra mer än välkommna. Fråga efter Christofer Barrett eller Fredrik Palm.
haha ah men då sprätter ja förbi, för ett sådant tillfälle vill man ju inte missa
vilken tid?
Hur går det med banan? När är nästa arbetsdag? Hade tänkt att försöka komma förbi och kolla lite på hur det ser ut även om man tyvärr inte kan hjälpa till så mycket
gammal tråd men finns det banan kvar och få man so otalenterad prova på lite nån dag?
Hej Chris, fick du mitt mail?
visst är banan där folkrace banan ligger?
Vem vare nu som hade maskiner?
Ja jag har röv mkt att göra hela tiden så det har varit lite svårt att planera nått för min egen del. Men vi välkomnar fler som kan vara med och rodda i det. Ska jag eller Fredrik Palm behöva vara med vid varje enskilt tillfälle kommer det inte hända mkt. Vi är fullt engagerade även på andra håll.
Det vi primärt behöver är att gräva bort en del stubbar och täcka in bergknallar som tittar fram utanför banan. Sen några små justeringar av gruspartiet. Så fort det är klart kommer jag boka besikting.
Det är jag som har maskiner!
Det är inga problem, kan man åka dit å kika lite så jag vet vilken maskin storlek som behövs?!
Men hojta till hur det ser ut fram över så försöker vi dyka upp vid nästa tillfälle. Har du lagt ut info på Supermoto Bmk's sida? Så att vi får dit så många som möjligt?
Själv röntagde man nacken för två veckor sedan och är fortfarande halvt paj i halva kroppen. Jag tänker mig mer att lite ordentligt kroppsarbete kan göra gott för en illa sargad kropp |
BMW F 450 GS ”Din bästa kompis”
Screenshot Nya BMW F 450... |
|
|
|
Nya MV Agusta Brutale 800
MV Agusta Brutale har länge... |
|
|
YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT
Inför 2026 uppdateras maski... |
|
|
Ducati lanserar racingakademi för framtidens stjärnor
Ducati presenterar, i samar... |
|
|
Nu startar mässan i Milano
Nu åker vi på redaktionen n... |
|
|
EU:s fartgräns för MC stoppad
SMC, FIM och FEMA har lycka... |
|
|
Femte generationen Monster är här
Legendariska Ducati Monster... |
|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |
|
|
GGN 2025, värsta hittills !
Conny Bohlin, VD för Nordic... |
|
|
Bildsvep – GGN 2025
På plats i depån på årets G... |