Vad fick dig att le idag?

Att berätta på telefonen för kompisen som jobbar i en musikaffär att jag kommer strax åka förbi och varva ur för att säga hej, och när jag gjorde det så hoppade en kille bokstavligen rakt upp, haha! Bra ljud i akrat mellan husväggar!
 
uttrycket i killens ansikte är bara obetalbart :D får ett rejält leende när jag kollar på bilden :D

bestreacti54036.jpg
 
När ska du hinna gå på bio som pendlar med SJ, du är väl aldrig hemma?

Jodå det händer, helger o mellan halv sju kväll till sex på morgonen,
helger också men skulle sj bråka så finns faktiskt bio i gøtet också ;).

Sedan jag gick till bemanning kan jag ta ut ledighet utan tjafs (till skillnad mot den offentliga vården) när jag vill men jag trivs så bra, det är roligt att jobba och trivs i götet med alla goa göteborgare. Under vissa perioder när immunförsvaret är nedsatt blir det dock en del ofrivillig ledighet, då blir det bio hemma.

Edit :) idag då jag fick åka med lokföraren, hoppas få åka med gröna tåget i framtiden om jag har lite flax.
 
Last edited:
Spanade AFA-kräks i mitt annars så rojalblåa område under gårdagskvällen, i fullt sjå med att klistra upp tafatta budskap. Hemligt, hemligt och under mycket hysch-hysch tapetserades lyktstolpar, anslagstavlar och trafikskyltar. Jag hade lite brådis, så det fick bero.

Men efter lite soldyrkning och rödvinsfylla återvände jag hem, letade upp skattemärkesskrapan och gjorde min medborgerliga plikt. :lol
 
Spanade AFA-kräks i mitt annars så rojalblåa område under gårdagskvällen, i fullt sjå med att klistra upp tafatta budskap. Hemligt, hemligt och under mycket hysch-hysch tapetserades lyktstolpar, anslagstavlar och trafikskyltar. Jag hade lite brådis, så det fick bero.

Men efter lite soldyrkning och rödvinsfylla återvände jag hem, letade upp skattemärkesskrapan och gjorde min medborgerliga plikt. :lol

Följande fick mig att le, STORT!

Bilen rullar på Gotland och kom och hälsade på oss på Lelle 2009.

polis.jpg
 
Jag åker på två veckors semester på måndag, iofs obetald. Men OOoootroligt välförtjänt :)
 
Moppeendurance på fyra timmar idag :D

Fantastiskt att en gammal, trimmad DT utan luftfilter håller så bra. Fullgas i fyra timmar.. :näsblod
 
Idag fick världens sötaste motorcyklist mig att le som en sol på sjukhuset hela dagen när jag var där och besökte honom. Imorgon hoppas jag att leendet blir ännu större när läkaren förhoppningsvis säger att han får följa med mig hem. :)
 
Nyheter
KTM säkrar investerare och gasar vidare

KTM har meddelat en viktig ...

Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”

Genom att bygga vidare på f...

Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu är det bara en månad til...

En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu börjar det dra ihop sig ...

Vinnn en CTEK CT5 Powersport!

Svara på några enkla frågor...

Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc

Yamaha Motor har vunnit en ...

Vinnarhjälmen utlämnad

Robin Axelsson lämnar över ...

Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten

Yamaha Motor Europa NV fil ...

Distinguished Gentleman’s Ride -25

Under söndagen den 18 maj d...

Dags att boka in Gotland Ring!

Upplev magiska Gotland Ring...

Back
Top