Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Så hur många hälsade på farbror polisen idag då? En mcsnut på bron vid citygross, en ståendes på avfarten därifrån neråt stan och en patrull vid nedre haga som stod och diskuterade med nån ägare av en svart hoj.![]()
Satt och klurade med farsan på hur exakt hastighetsmätaren är egentligen, passerat så många laserfarbröder den senaste månaden så man börjar ju fundera på hur mycket plus mätaren visar egentligen, eller minus om man har otur. Man kanske skulle ta och söka reda på en patrull och höra om dom kan klocka en vid en viss hastighet, för skojs skull.![]()
och blinkade med hellyset. Hörde att vissa kom lite efter till stan. Så nästa gång ni möter en vit lastbil som blinkar efter E 14 är det bara jag(eller inte).
tänkte köra med er vid tillfälle..hoppas ni vill ha en till med er i erat mc gäng...
![]()
Ja det var trevligt att följa med på en tur och härligt att vädret blev så bra. En riktig kanonkvällfan va roligt de va och gasa en längre sväng.
Ja det var trevligt att följa med på en tur och härligt att vädret blev så bra. En riktig kanonkväll![]()
"flyga" förbi Byåker strax före Härnösand kommande från Viksjöhållet i går kväll. Vet att det var Sundsvallsgänget som skulle till Vårdkasen tror jag. Det gick fooort , har väl kanske lika svårt själv att hålla igen ibland. Hoppas bara ni gasar på "rätt ställe" om det nu finns några sådana. Skulle vilja åka med er nån gång. Här i Härnösand är det mest kromslädar och guldwingar
. Bor i Byåker strax före Härnösand så jag såg er , tänkte ett tag hoppa på Repsolhondan och köra ikapp er
Såg ett gäng sporthojar"flyga" förbi Byåker strax före Härnösand kommande från Viksjöhållet i går kväll. Vet att det var Sundsvallsgänget som skulle till Vårdkasen tror jag. Det gick fooort , har väl kanske lika svårt själv att hålla igen ibland. Hoppas bara ni gasar på "rätt ställe" om det nu finns några sådana. Skulle vilja åka med er nån gång. Här i Härnösand är det mest kromslädar och guldwingar
. Bor i Byåker strax före Härnösand så jag såg er , tänkte ett tag hoppa på Repsolhondan och köra ikapp er
. Repsol med Pedrosa leder moto GP
![]()
Syns kanske på vägarna i sommar !
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!
Den 3-5 juli slår vi upp po... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |