HGT
Ny medlem
Kan glatt meddela att det står en död zx7r i garaget
Imorgon drar jag igång med meckandet
Imorgon drar jag igång med meckandet
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Du får lossa på muttrarna som sitter på ställskruvarna eller vad man kallar dem, det är de som sitter på förgasarna som vajrarna går igenom, lirka sedan ur dessa ur deras fäste och slacka på vajern och för ut nippeln åt sidan i det lilla spåret som finns där. Ev kan du få dra lite i gasspjället för att vajern ska hamna i rätt lägeHej igen!
Är det någon som har tips på hur jag får loss gasvajern mellan förgasarna? Stod ute i kylan idag så alla hästar kanske inte var hemma.
Men tips mottages tacksamt!
. Några plusgrader till o bort med gruset som ligger i driver så ska de snart kunna bli premiärtur

Du får lossa på muttrarna som sitter på ställskruvarna eller vad man kallar dem, det är de som sitter på förgasarna som vajrarna går igenom, lirka sedan ur dessa ur deras fäste och slacka på vajern och för ut nippeln åt sidan i det lilla spåret som finns där. Ev kan du få dra lite i gasspjället för att vajern ska hamna i rätt läge

Idag fick hon lufta sig lite efter vinterns inomhusförvaring,, lite choke å så small hon igång direkt, gick fint å jämnt på alla fyra, jäklar att man saknat de ljudet i vinter va lite svårt att stänga av idag faktiskt. Några plusgrader till o bort med gruset som ligger i driver så ska de snart kunna bli premiärtur
View attachment 380944
Hej! Är det någon som vet hur man byter/kommer åt positionslampan, den sitter bakom instrumentpanelen. Vad är det jag måste skruva ner för att komma åt den.. Skulle vara tacksam för svar, har besiktning snart, lagom stressad![]()
Hej! Är det någon som vet hur man byter/kommer åt positionslampan, den sitter bakom instrumentpanelen. Vad är det jag måste skruva ner för att komma åt den.. Skulle vara tacksam för svar, har besiktning snart, lagom stressad![]()

|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |